Субота, 04.12.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Боаћи за славље у Земуну

Црвена звезда као гост савладала Земун са 1:0 (0:0) у 15. колу домаћег шампионата
(Фото Н. Неговановић)

Одолевао је Земун више од осамдесет минута против Црвене звезде, али је Ричмонд Боаћи девет минута пре краја довео „црвено-беле“ у вођство и поставио, испоставиће се, коначан резултат. Гелор Канга је одлично проиграо Александра Пешића који је прошао поред Ненада Цветковића и послао лопту до Звездиног нападача који је из непосредне близине савладао Бојана Шаранова: Земун – Црвена звезда 0:1 (0:0).

То је био 30. гол интернационалца из Гане од доласка у клуб из Љутице Богдана, а који је против Спартака постао најбољи инострани стрелац у историји клуба. Звезда је до тринаесте победе у шампионату дошла уз доста муке завршивши половину првог дела шампионата на првој позицији. Овим тријумфом су начинили добру увертиру пред меч са Арсеналом који их очекује у четвртак на „Емиратима“.

Тренер „црвено-белих“ Владан Милојевић, који је последњих дана имао проблема са повредама и премором играча због згуснутог распореда, одлучио је да изведе комбиновани састав. Он је решио да изведе потпуно нову одбрамбену линију у односу на ону која игра европске утакмице, а такође је његов тим заиграo са два нападача. Од стандардних првотимаца од почетка су играли Борјан, Доналд, Крстичић, Срнић, Канга и Боаћи.

Земун, који је у претходном мечу против Партизана имао нерешени резултат све до финиша, био је равноправан противник у првом полувремену и против Звезде. Домаћин је запретио већ у трећем минуту након ударца из угла. Ласицкас је извео корнер са леве стране, послао лопту до Вучића који је био на „првој стативи“, али је играч Земуна шутирао преко гола.

Два тима су одиграла динамично прво полувреме, али без превише прилика. Звезда је тек пре одласка на одмор преузела иницијативу, када је и имала три ударца у оквир гола ривала, али њени играчи нису успели да савладају Шаранова. Међутим, најпре је Пешићев ударац одбранио голман Земуна, а затим нису искоришћена ни два ударца са дистанце. Прво је после пола сата игре Канга шутирао са 30-ак метара, али је лопта завршила мало изнад пречке. Десет минута касније најбољу акцију на мечу је имао Доналд када је са велике удаљености шутирао у леви горњи угао, међутим, Шаранов је избацио лопту у корнер.

Заиграли су гости много боље у наставку, нарочито након уласка Радоњића у игру, а одличну шансу за гол имали су у 58. минуту. Након покушаја Пешића лопта је дошла до Боаћија који је са ивице петерца шутирао поред гола. У другом полувремену углавном се играло на половини Земуна, али Радоњић, Бабић, Пешић нису успевали да пронађу пут до мреже голмана Шаранова све до гола Боаћија.

Градски стадион у Земуну. Гледалаца: 3.500. Судија: Бојан Николић (Крагујевац). Стрелци: 0:1 Боаћи (81). Жути картони: Цветковић (Земун), Борјан (Црвена звезда).

ЗЕМУН: Шаранов 7, Кисо 6, Трајковић 6, Цветковић 6, Димић 6, Ласицкас 6, Лечић 6 (од 88. Вуковић -), Луковић 6, Милутиновић 6 (од 46. Бубања (од 80. Бељић)), Вучић 6, Младеновић 6. Тренер: Милановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан -, Гобељић 7, Фримпонг 7, Бабић 7, Анђелковић 6,5 (од 57. Родић 7), Доналд 7, Крстичић 7 (од 75. Милијаш -), Срнић 6,5 (од 57. Радоњић 7), Канга 7, Пешић 7, Боаћи 7,5. Тренер: Милојевић.