Четвртак, 09.12.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Тошић за победу

Борац – Партизан 1:2 (0:0). – Партизан повео голом Тавамбе, изједначио Матеус, а у финишу досуђивањем пенала за госте и продужавањем утакмице судија Анђеловски изазвао гнев домаћих.
Гол одлуке: Зоран Тошић (Фото: И. Веселинов)

Чачак – Славили су Београђани победу – 2:1 (0:0), али за успех на стадиону крај Мораве велику захвалност дугују Новици Анђеловском. У одличној утакмици коју ће домаћини дуго памтити по огромној жељи, вољи, хтењу, храбрости, на крају и најважнијем, квалитетном издању испречио се скандалозни арбитар из Качарева који је по истеку четвороминутне надокнаде направио циркус, на жалост директно скројио коначан исход.

Не може се играчима Партизана оспорити победа, још мање радост коју су поделили са својим навијачима, али ипак може драгоцен поклон који не приличи великом и трофејном клубу. Ако је већ у 87. минуту после контакта у казненом простору Чађеновића и Јанковића Анђеловски показао на белу тачку и изазвао гнев играча, навијача, а од објективних навијача Партизана и погнуте главе обрукао се у шестом минуту судијске надокнаде када је прекршај Зорана Тошића над Романићем пресудио у корист „црно-белих” из које је екс репрезентативац био прецизан и постигао гол одлуке.

Почетак сусрета наговештавао је да ће дуел протећи у бројним шансама, али и правој голеади. Није се то догодило до одласка на одмор, мреже су мировале, а било је неколико изгледних прилика за промену резултата. Тако је већ у првом минуту Сума добро шутирао, а лопту која је ишла према голу Бајића Дуповац успео да избаци у корнер. На супротној страни у шестом минуту после одличног продора Кнежевића и асистенције, Тошић је замало био бржи од Јовановића. Само два минута доцније после центаршута Филипа Кнежевића Оташевић је био непрецизан, шутирао изнад пречке. У 12. минуту после одличног додавања Суме Огњен Ожеговић је циљао доњи десни угао гола Чачана, али је на правом месту био Владимир Бајић.

Некадашњи фудбалер Чачана Огњен Ожеговић замало је био непрецизан у 26. минуту. Побегао је чуварима, али је шутирао поред десне стативе. Могли су црно-бели до вођства и у 35. минуту када је одбрана Борца правовремено интервенисала и успела да сачува своју мрежу после скока и ударца Јевтовића.

Ређале су се шансе и узбуђења у наставку сусрета. Фортуна је жестоко била наклоњена црно-белима у 49. минуту. Лазар Јовановић је био победник у дуелу са одбраном Партизана, пронашао Кнежевића, а овај са само три метра уместо мреже погодио пречку. Поново је брзоноги бочни офанзивац Чачана Јовановић био у центру пажње у 53. минуту. Још један бег по десној страни нажалост по Чачане није крунисан поготком. Матеус је закаснио за делић секунде, шанса је отишла у неповрат.

Малобројне навијаче којих никада у дуелима Борца и Партизана није било мање на стадиону крај Мораве није пуно времена делило од новог узбуђења и то на супротној страни. Јанковић је већ у 54. минуту за мало био непрецизан лопта је завршила изнад пречке. Уследио је период одличне игре Чачана, неколико  сјајно организованих напада нису уродили плодом и како то обично бива казна је уследила у 59. минуту. Зоран Тошић је асистирао, Леандро Тавамба сам изашао испред Бајића и из два покушаја погодио мрежу немоћног Бајића.

Ново узбуђење у шеснаестерцу Борца догодило се пет минута касније када је у овом сусрету џокер Мирослава Ђукића Тавамба за мало био непрецизан после снажног ударца са 18 метара.

У 70. минуту Чачани су коначно успели да реализују један од бројних продора Лазара Јовановића. Лопту убачену са десне стране Матеус је проследио у небрањени део мреже. До краја сусрета покушавали су Београђани, али на супротној страни и Чачани да стигну до другог поготка.

У 76. минуту одбрана Борца успева да осујети Тавамбу, потом је и Бајић био на правом месту после ударца Пантића. У 87. минуту на изненађење гледалаца из напада који није пуно обећавао Анђеловски се одлучио да после контакта Чађеновића и Јанковића покаже на белу тачку. Ударац Зорана Тошића прочитао је Бајић и наговестио да би подела плена могла бити коначан и реалан исход дуела између Борца и Партизана.

Нажалост, Чачани немоћни да било шта промене у ишчекивању последњег звиждука доживели су неправду коју је скројио судија Новица Анђеловски.

Шеф стручног штаба Партизана Мирослав Ђукић нагласио је после утакмице да је улазак Евертона и Тавамбе био, испоставило се, кључни моменат на утакмици.

– Пуно смо добили уласком Тавамбе и Евертона, Партизан је на терену деловао брже, агресивније и много опасније по противнички гол. Нисмо искористили једанаестерац након чега је утакмица ушла у право „лудило”. На срећу, Тошић је био прецизан из слободног ударца.

Упркос поразу шеф стручног штаба Борца Игор Спасић био је презадовољан учинком својих изабраника.

– Одиграли смо најбољу утакмицу од старта првенства. Нажалост, постоје неке ствари на које играчи, стручни штаб и навијачи не могу да утичу. Фудбал треба да играју фудбалери, а свако треба да одговара за своје поступке. Ако смо против Партизана могли да пружимо одличну игру очекујем да ћемо бити још бољи у наставку првенства – није желео детаљније да коментарише збивања из финиша сусрета стратег Чачана иако се на његовом лицу видело разочарање догађајима који су обележили последњих десетак минута дуела између Борца и Партизана.

Стадион: Градски. Гледалаца: 1.000. Судија Анђеловски (Качарево) 5. Стрелци: 0:1 Тавамба (59), 1:1 Матеус (70), 1:2 Тошић (90+6). Жути картони: Обрадовић, Чађеновић, Јовановић, Матеус, Кнежевић (Борац).

БОРАЦ: Бајић 8, Обрадовић 7, Дуповац 7,5, Оташевић – (од 12. Марковић 7), Костић 7, Чађеновић 7, Зоћевић 8, Јовановић 7,5 (од 90. Маринковић          –), Филиповић 7, Кнежевић 7, Матеус 7 (од 90. Романић –).

ПАРТИЗАН: Јовичић 7, Н. Р. Милетић 7, Остојић 7, Митровић  7, Н. Г. Милетић 7, Јевтовић           6,5 (од 46. Евертон          6,5), Пантић 7, Јанковић 7,5, Сума 6 (од 43. Тавамба 8), Тошић 7,5, Ожеговић 6,5 (од 66. Радин –).

Играч утакмице: Леандро Тавамба (Партизан).