Субота, 04.12.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Циркус у Суботици, фудбалери Борца се „склањали” са терена

(Фото Твитер)

СУБОТИЦА – Фудбалери Спартака савладали су вечерас на свом терену Борац из Чачка са 3:1 (1:1), у последњој утакмици 17. кола Суперлиге Србије.

Утакмица у Суботици могла би да уђе у историју, али не по квалитету, него по циркусу који је виђен на терену, односно својеврсном „бојкоту” Чачана, након што је у 43. минуту судија Илић досудио пенал за домаћине и искључио двојицу играча Борца - Лазара Јовановића и Амеа Дуповца.

Спартак је из пенала изједначио голом Милета Савковића, након што је Јовановић погодио за Борац у 29. минуту.

На старту другог полувремена играчи Борца су у знак протеста поседали на земљу леђима окренути голу.

После десетак минута када су устали и меч био настављен, углавном су вршили опструкцију игре и испуцавали лопту у аут, кад год су били у могућности, највише голман Бајић који је неколико пута испуцао лопту преко трибина.

Спартак је у таквој ситуацији постигао још два гола, преко капитена Владимира Торбице у 53. и Александра Радовановића у 86. минуту, такође са беле тачке.