Храст лужњак за Велико ратно острво
Велико ратно острво, заштићено природног добро, од јуче је богатије за 1.000 садница храста лужњака. Младице старе три године на површини од 1,5 хектара засадили су заједнички радници ЈКП „Зеленило Београд”, студенти и професори Шумарског факултета.
Нове саднице храста наменски су произведене у расаднику Шумарског факултета, а садњу је финансирао Секретаријат за заштиту животне средине. У претходном периоду, на Великом ратном острву „Зеленило” је посадило 5.850 садница лужњака, 1.000 садница пољског јасена, 1.755 садница веза и 800 садница црне тополе.
Подели ову вест
Коментари7

This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.

Luka
To je naravno sjajna vest. U Lazarevcu na površćinskom kopu uspešno je dosta davno zasađen drvored " džinovskih sekvoja". U botaničkoj bašti "Jevremovac " postoji drugačija znatno manja vrsta drveta tzv."Metasekvoja "Zbog čega se ne bi rizikovalo da npr. na Vračaru na pravcu ka "Crvenom Krstu " u parku gde je spomenik Petru Kočiću na slobodnoj površini zasadi par mladica "mamutovca " . Postoje rasadnici u samoj Srbiji u kojima se te sadnice mogu kupiti .Naravno niko neće dočekati njegovih potencijalnih hiljadu godina niti je ideja o tome da njen korenov sistem može (ali ne mora ) dostići površinu od sto metara kvadratnih naročito privlačna osim za mesta u većim ali zašto ne i centralnim parkoviima prestonice. Tu i tamo sekvoja te vrste u Srbiji i Beogradu i ima ali uopšte nisu dostupne većem broju ljudi .
Eto ne mnogo skupe investiciije za Opštinu Vračar .
Одговори
|
Препоручујем
4

Popić Milenko
Dobra vijest. Očigledno za uspavanu javnost pa i medije, nedovoljna da se nađe na naslovnoj strani.
Одговори
|
Препоручујем
12

Остоја
Лепа вест, надам се да ће их бити још. Свака част студентима и професорима Шумарског факултета, као и радницима ЈКП „Зеленило Београд”.
Одговори
|
Препоручујем
20

Mihailo Vuković
Na Velikom ratnom ostrvu bi trebalo nasuto poveće brdo od zemlje . Da bi za vreme poplava sve životinje na njemu mogle da prežive . A ne da po Dorćolu hvataju iznemogle srne . Zatim bi mogli naseliti sve autohtone vrste srneće divljači , i napraviti pravi park prirode .
Одговори
|
Препоручујем
21

Бинср
Ретко лепа вест!
Одговори
|
Препоручујем
39
ПРИКАЖИ ЈОШ
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.