Субота, 27.11.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Боаћи донео бодове Звезди

Чукарички – Црвена звезда 1:2 (1:0). – Домаћин повео поготком Мићина, „црвено-бели” изједначили из пенала, а победу обезбедили у 69. минуту
Јој једна победа лидера у шампионату (Фото Бета)

Лидер Супер лиге наставља у истом ритму, када је домаће првенство у питању, само што су овога пута изабраници Владана Милојевића имали знатно тежи посао наго иначе. Чукаричком је одиграо одлично у првом полувреме, док је наставак утакмице припао Црвеној звезди, која је захваљујући Боаћију дошла до нова три бода – 2:1 (0:1).

Могао је Чукарички да поведе, већ у првом минуту, али је Овусу са свега неколико метара шутирао преко гола. Чини се да је крилни нападач „брђана” и сам био изненађен шансом у којој се нашао, односно да је остао потпуно сам на левој страни.

Још бољу шансу исти играч је имао и у 11. минуту. Мићин је одлично упослио Бојића, овај је одмах нашао Овусуа, међутим као и првог пута, тамнопути нападач је пребацио пречку. Био је то период много боље игре Чукаричког, а све је под контролом држао капитен Никола Дринчић на средини терена.

Ипак, успела је Црвена звезда да се ослободи почетног притиска изабраника Ненада Лалатовића, па је тако Бабић у 21. минуту одлично шутирао, а Белић још боље реаговао. Голман Чукаричког био је успешнији и од Пешића у 32. минуту, баш као и Борјан који минут касније од Петра Јовановића.

Бољу игру посебно на средини терена, Чукарички је крунисао голом младог Петра Мићина у финишу првог полувремена, који је још једном показао да је велико благо клуба са Бановог брда.

Кајевић је одлично нашао на десној страни Петра Јовановића, уследио је центаршут у шеснаестерац Црвене звезде, млади везиста Чукаричког био је на правом месту и у 42. минуту хладнокрвно сместио лопту у леви десни угао гола Борјана.

Све се променило у другом полувремену. Црвена звезда је заиграла много боље, а Владан Милојевић је на терен увео Срнића уместо Гобељића, што је убрзало игру гостију, а уместо тројице у последњој линији, „црвено-бели” су сада имали четворицу.

Пешић и Бабић су у 49. и 50. минуту имали одличне прилике, али су обојица тукли поред гола.

Узвратио је Чукарички преко Мићина, одлично се млади играч изборио са дефанзивцима Црвене звезде, међутим када је желео да упути ударац, уследио је очигледан фаул гостујућих играча. Судија Сантрач само је одмахнуо руком, а стрелцу гола за Чукарички за наводно симулирање показао жути картон.

Агресиван игра лидера Супер лиге исплатила се већ у 57. минуту. Петар Јовановић је направио фаул над Пешићем у шеснаестерцу Чукаричког, а судија Сантрач је показао на белу тачку. Боаћи је погодио мрежу, иако је лопта буквално била на врховима прстију голмана Белића.

Тај погодак као да је дао крила изабраницима Владана Милојевића, који су преузели контролу на средина терена. Конфузни су били у том делу утакмице „брђани”, али се нису бранили. Ипак, пад у игри домаћих опет је искористио Боаћи и довео у вођство „црвено-белима”. После слободног ударца са десне стране, Родић је био највиши у скоку и главом лопту спустио Боаћију, који се најбоље снашао у гужви и у 69. минуту сместио лопту у мрежу са свега неколико метара.

Био је то период нервозне игре са обе стране, а судија Сантрач је у том делу показао чак седам жутих картона, истина Богосавцу и Копитовићу без потребе, односно наводних приговора.

Ненад Лалатовић у последњих пет минута бацио је све карте на напад, па су тако на терен ушли Саша Јовановић и Адамовић.

У 86. минуту могао је Чукарички до изједначења, али је Борјан успео да избаци лопту у корнер. У наставку акције Петар Јовановић је после корнера шутирао преко гола.

Ненад Лалатовић био је видно разочаран после утакмице са „црвено-белима”, нарочито јер је његов тим играо добро:

– У првом полувремену смо били бољи, али нисмо успели да искористимо шансе, када се то деси следи казна. Црвена звезда је успела у наставку да преокрене резултат. У сваком случају играли колико смо могли. Не мислим на суђење, већ на та да смо играли колико нам је противник дозволио.

Владан Милојевић, тренер Црвене звезде, први пут је водио меч на Бановом брду, али са клупе за гостујуће екипе:

– Честитке Чукаричком и Лалатовићу на игри. Очекивао сам тежак терен и агресивног противника. Видело се од „прве лопте” да грешимо у том систему, а као последица свега тога Чукарички је имао већу шансу што су домаћи и реализовали. Дигли смо се у другом полувремену, одиграли боље и победили. Свима нама требају овакве утакмице.

Стадион: Чукаричког. Гледалаца: 2.500. Судија: Сантрач (Павлиш). Стрелци: 1:0 Мићин (42), 1:1 Боаћи (57, једанаестерац), 1:2 Боаћи (69). Жути картони: Мићин, Копитовић, П. Јовановић, Богосавац (Чукарички), Ле Талек, Крстичић и Канга (Ц. звезда).

ЧУКАРИЧКИ: Белић 7, П. Јовановић 6, Копитовић 6, Пушкарић 6,5, Богосавац 6,5, Доцић 6,5, Дринчић 7, Кајевић 7, Мићин 7,5 (од 85. Адамовић –), Овусу 6 (од 73. Милојевић –), Бојић 7 (од 85. С. Јовановић –). Тренер: Лалатовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Стојковић 6,5, Ле Талек 6,5, Бабић 6,5, Гобељић 6 (од 46. Срнић 7), Доналд 7, Крстичић 6,5, Канга 6,5 (од 86. Милијаш –), Родић 7, Пешић 7,5, Боаћи 7,5 (од 79. Рачић). Тренер: Милојевић.