Друштвене мреже, млади и политика
Да ли друштвене мреже доприносе отуђењу међу људима и њиховој усамљености? Јесу ли штетне или корисне? Колико утичу на младе? Да ли су оне пошаст модерног доба само зато што су „нове”? Ово су само неке од тема о којима се разговарало на трибини „Друштвене мреже, млади и политика” у Дому омладине. У Трибинску салу стигло је највише средњошколаца и студента, али било је и нешто старијих посетилаца.
– Кад кажем интернет, мислим на друштвене мреже и видео-записе, односно „Јутјуб” – појаснио је модератор Марко Мирановић, дипломирани политиколог. Он је навео резултате недавно спроведене анкете у којој је учествовало 150 људи: видео-материјале и популарни „Јутјуб” прате сви, осморо њих слуша радио, а на питање колико испитаних прати телевизијски програм само један од њих је одговорио позитивно.

– Кад год се појави нека нова технологија, постоји тај катаклизмични став да ће се нешто драматично променити или покварити. Кад се појавила телевизија, људи који су радили у штампи били су преплашени и видели су то као пропаст политичког дискурса. Постоји став да технологија мења начин комуникације, некад је оправдан више, некад мање. Друштвене мреже доносе оно чега раније није било – брзину комуникације –наставила је Марта Васић, студенткиња Факултета политичких наука, једна од учесница дебате. Једно од питања које су говорници отворили јесте и цензура. Популарне мреже омогућиле су свима да деле различите садржаје. Како оне утичу на кориснике, закључили су, индивидуално је и зависи од многих фактора. Публици су се обратили, поред Марка и Марте, Катарина Матић, активисткиња у организацијама које се баве проблемима младих, и Бобан Стојановић, докторанд на ФПН-у.
Подели ову вест





Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.