Mилионскa отпремнинa директору Гугла оптуженом за сексуално злостављање
Гугл је својем бившем извршном директору Амиту Сингхалу исплатио 35 милиона долара отпремнине након што је, због истраге о сексуалном злостављању, био приморан да да оставку, јавља Гардијан.
Појединости о нагодби, односно извештај о исплатама које је Гугл дао руководиоцима оптуженим за сексуално злостављање или узнемиравање, обелодањене су током правне тужбе деоничара против наведене фирме.
Наиме, деоничар Џејмс Мартин тужио је управу Гуглове матичне фирме Алфабет јер није штитила углед фирме и углед деоничара. Уместо тога, тврди Мартин, управа је заправо штитила особе које су се унутар фирме недолично понашале, тако што је исплаћивала огромне своте новца мушким руководиоцима оптуженим за сексуално узнемиравање на радном мјесту.
Сингхал је демантовао наведене оптужбе тврдећи да је напустио Гугл из личних разлога и под својим условима и да није био оптужен за сексуално злостављање пре него што је дао отказ.
Амит Сингхал није био једини унутар компаније Гугл који је наводно оптужен за недолично понашање и након тога исплаћен. Према прошлогодишњој истрази Њујорк тајмса, Гугл је творцу Андроида, Ендију Рубину, исплатио 90 милиона долара након што је фирма утврдила да су оптужбе о сексуалном злостављању које су поднесене против њега веродостојне. Рубин је негирао те тврдње.
Компанија Гугл је током јучерашњег судског процеса признала да постоје наводи о сексуалном узнемиравању. У саопштењу је изјавила како ће „свако ко се у фирми понаша непримерено, сносити озбиљне последице".
"У последњих неколико година, увели смо многе промене у вези понашања на радном месту и заузели оштар став према било каквом облику непримерених радњи запослених који су на позицији моћи унутар фирме“, наводи се у извештају компаније Гугл.
Фирма је прошле године била присиљена да предузме конкретне мере против недоличног понашања запослених на вишим положајима јер су десетине хиљаде радника широм света, после вести о огромној исплати Рубину, напустили своја радна места и сведочили против начина на који компанија решава оптужбе о сексуалном злостављању.
Према тужби деоничара Џејмса Мартина, извршни директор Алфабета Лари Пејџ дао је Рубину 150 милиона долара накнаде пре него што је он напустио компанију, а одбор је одобрио исплату тек касније.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.