Пробни завршни испит за осмаке 12. и 13. априла
Ученици осмог разреда имаће прилику да провере знање два месеца пре мале матуре и за њих је 12. и 13. априла организован пробни завршни испит на коме ће решавати тестове из математике, матерњег језика и комбиновани тест.
Првог дана пробног завршног испита ученици ће решавати задатке из математике, док ће другог дана радити задатке им матерњег језика, односно задатке комбинованог теста, који обухвата историју, географију, физику, хемију, биологију. Руководилац Центра за испите у Заводу за вредновање квалитета образовања Драгана Станојевић каже да је припремање тестова за пробни завршни испит у завршној фази, да је остала само техничка дорада, преноси Танјуг.
Тестове за априлску проверу знања осмака школе ће да преузимају са портала Завода за вредновање квалитета образовања. Свака школа имаће свој пин код, помоћу кога ће преузети тестове, потом их умножити и поделити ученицима у термину предвиђеном за тестирање.
Улога пробног завршног испита је да ученици и наставници виде како ће изгледати завршни испит и да се припреме на процедуре које их чекају на самом испиту. – Циљ је да се прођу све процедуре у школама, као за завршни испит. Ђаци морају да донесу ђачку књижицу, тестови не могу да се попуњавају графитном оловком, а пробни завршни испит организује се у фискултурној сали, као на малој матури –појашњава Станојевић.
Прави завршни испит за осмаке биће организован 17,18. и 19. јуна. Успех са мале матуре важан је и због уписа у жељену средњу школу. Ученик из основне школе носи до 60 бодова, док ће на три теста максималан број бодова бити 40.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.