Стаматовић: Уступке да учине и власт и опозиција
Чајетина – Помирљиво треба да приступе и власт и опозиција, да се уз уступке обе стране смири политичка ситуација – од насилних политичких дешавања народ и држава Србија не могу имати добро. Мој став је да издвојимо локалне од парламентарних избора, каже за наш лист Милан Стаматовић, председник странке Здрава Србија (ЗС) и дугогодишњи председник успешне златиборске општине Чајетина.
У жижу јавности он је, на своју крсну славу Светог Николу, доспео због медијских написа да се са Александром Шапићем договорио о заједничком наступу на парламентарним изборима. Али Милан Стаматовић демантује такве тврдње појединих медија.
„Здрава Србија ће изаћи на локалне изборе, а о нашем учешћу на парламентарним одлучићемо онда кад они буду расписани. Ни са ким, па ни са странком Александра Шапића нисмо потписали никакав коалициони споразум о заједничком наступу на парламентарним изборима. И даље смо део Савеза за Србију”, изјавио је у овом саопштењу Стаматовић, објашњавајући да се са лидером Српског патриотског савеза (СПАС), Шапићем, одавно познаје и да са њим дели доста сличних размишљања о будућности Србије. Има ли, питали смо Милана Стаматовића, сада доброг решења за актуелне несугласице између власти и опозиције.
– Мишљења сам да би могло бити погодно решење ако издвојимо локалне од парламентарних избора. Тако што би власт показала добру вољу и понудила уступак да на пролеће имамо само локалне изборе, а да опозиција својим уступком то прихвати, тако што би изашла на њих. Ово би, свакако, било помирљиво и сачувало мир у држави. Онда ће народ на локалу да гласа за људе у које верује, чије резултате познаје. Тиме би се елиминисала негативна селекција, кадрови изашли на локалне изборе били би најбољи, доказани у раду, прихваћени. Што се тиче парламентарних избора, њих касније треба организовати, с тим што би се коректним одржавањем локалних избора примириле садашње тензије између власти и опозиције.
Пошто постоји мањак поверења на обе стране у потезе које ће повлачити супротна страна, опозиција не верује да ће власт применити чак ни оно што је договорено током дијалога, уз посредовање Европског парламента, додаје Стаматовић.
„Зато би излазак на редовне локалне изборе, који би могли да се одрже 26. априла, био истовремено уступак опозиције власти, али и генерална провера да ли је режим спреман да испуни оно што је обећао. Власт би доношењем ’лекс специјалиса’, који би имао општу подршку свих политичких чинилаца у нашој земљи (и власти и опозиције), требало да помери термин парламентарних избора за најмање шест месеци. Уз услов да техничка прелазна влада, у коју би ушли коминистри из опозиције, припреми све предуслове за одржавање нормалних, демократских избора чије би резултате сви беспоговорно прихватили”, истиче Стаматовић.
На наше питање каква је сада његова сарадња са Савезом са Србију, Стаматовић одговара да није прихватио неке ставове и мало се пасивизирао у том савезу: „Имам с њима и нека различита гледишта, рецимо поводом питања Европске уније и бојкота избора. Том савезу желим успеха у политици, али се очигледно разликујемо у важним ставовима. Такво је и питање начина доласка на власт јер, како рекох, насилна дешавања не доносе добро”.
Подели ову вест






Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.