Кинески стручњаци одали почаст страдалима у бомбардовању амбасаде Кине (ФОТО)
У најтежим тренуцима за нашу земљу током НАТО агресије, кинески народ био је уз нас, рекао је министар одбране Александар Вулин, након што је заједно са амбасадорком Народне Републике Кине у Београду Чен Бо и тимом кинеских медицинских стручњака који су у Србију дошли ради пружања помоћи у борби против коронавируса, положио венце код спомен-плоче испред некадашње зграде кинеске амбасаде у Београду, бомбардоване 1999. године за време НАТО агресије.
Тим кинеских експерата (Фото Министарство одбране)
Приликом бомбардовања кинеске амбасаде 7. маја 1999. године погинула су три кинеска новинара, док је 21 особа повређена, саопштило је Министарство одбране. Баш као и 1999. године, српски и кинески народ поново су заједно и боре се против невидљивог непријатеља.
Заједничка фотографија после церемоније (Фото Министарства одбране)
- Грађани Србије знају да у кинеском народу имају великог пријатеља и да се челична пријатељства стварају у тешким временима - нагласио је министар Вулин, захваливши кинеском народу, председнику Си Ђинпингу, потпредседнику Централне војне комисије генералу Џангу Јоусјау, министру одбране Венг Феију, зато што су били и јесу уз Србију чак и у тренуцима када се и сами суочавају са истим мукама и невољама.
Евакуација преживелих 7. маја 1999. године (Фито ЕПА/Саша Станковић)
Амбасадорка НР Кине Чен Бо поновила је да историја односа две земље показује да су Србија и Кина челични пријатељи и да то значи дељење и добра и зла. Она поручује да у тренуцима када се суочавамо са великим изазовима морамо да будемо заједно и пружимо помоћ једни другима.
Амбасада Кине у СРЈ непосредно после бомбардовања (Фото ЕПА/С. Пикула)
Подели ову вест




Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.