Понедељак, 02.08.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Реал трећи пут заредом бољи о Барселоне

Реал поново бољи од Барсе (фото АП - Р.Ф.)

МАДРИД - Фудбалери Реал Мадрида савладали су синоћ на свом терену Барселону са 2:1 (2:0), у 246 Ел Класику.

У утакмици одиграној по јакој киши, стрелци за Реал били су Карим Бензема у 13, петом на асистенцију Лукаса Васкеза, и Тони Крос у 28. из слободног ударца, док је једини погодак за Каталонце постигао Оскар Мингуеза у 60. минуту.

Реал се изједначио на табели са Атлетиком са 66 бодова, уз меч више, док је Барселона остала на 65.

Права је штета што публика није могла да присуствује утакмици одиграној на стадиону „Алфредо ди Стефано", али играчима обе екипе то није сметало да пруже фантастичну фудбалску представу.

Оба тренера, Зинедин Зидан и Роналд Куман на терен су извели изузетно офанзивне формације, што се и одразило на квалитет меча, а у таквој игри боље се снашао Реал и освојио бодове вредне можда и титуле.

Од почетка играло се отворено на обе стране, а Реал је први озбиљније запретио и одмах постигао гол. Валверде је одлично повукао напад, додао на бок до Лукаса, који шаље центаршут по земљи, а Бензема сјајно реагује и петом тресе мрежу Тер Штегена.

Барса је покушала да преузме иницијативу, а Реал је претио из контри. После једног брзог напада, оборен је Винисијус на ивици казненог простора, а Тони Крос успешно извео слободни ударац за 2:0 у 27. минуту.

Барса није имала среће код поготка Кроса, пошто је лопта пре уласка у гол закачила два играча Блаугране, али зато јесте у 33. минуту, када је Валверде снажним ударцем завршио фантастичну контру Реала, али је лопта завршила на стативи Тер Штегеновог гола.

Најбоље прилике у првом делу Барса је имала у зауставном времену. Прво је Меси покушао директно из корнера да савлада Куртоу, али је погодио стативу, да би само 30-ак секунди касније још једном покушао Аргентинац, овога пута белгијски голман ногом брани његов шут.

Куман је друго полувреме почео са Гризманом на терену. Допринос Француза постао је конкретан у 60. минуту, када је бивши играч Атлетика пропустио лопту Оскару Мингези који се одлично сналази и смањује резултат на 2:1.

У већем делу другог полувремена падала је изузетно јака киша у Мадриду, али су играчи обе екипе и поред тога успели да направе по неколико прилика.

Зидан је одлучио на 20 минута пре краја да "затвори" меч, из игре је извео Бензему и Винисијуса, уместо којих су прилику добили Маријано и Иско.

Гости су у 84. минуту тражили пенал, после дуела Мендија и Брајтвајта, али је судија Хесус Хил Манзано само одмахнуо руком, преноси РТС.

У 90. минуту Реал остаје са играчем мање на терену. Каземиро је једном минуту два пута добио жути картон, па га је судија Манзано послао у свлачионицу.

У последњим секундама меча млади Илаиш могао је да буде херој Барселоне, али је његов ударац завршио на пречки Реаловог гола.

Реал је трећи пут узастопно славио у Ел Класику и тако дошао до првог места на табели са 66 освојених бодова, колико има и Атлетико уз меч мање.