среда, 12.05.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
среда, 21.04.2021. у 21:39 Драган Тодоровић

Звезда уз доста среће у финалу

Шампион се поново мучио против Сурдуличана, који су опет били чврст противник: Ц. звезда – Радник 2:1 (2:0). – Да ли су „црвено-бели” повели из офсајд позиције?
(Фото В. Марковић)

Звезда је уз доста среће прошла у финале нашег најмасовнијег фудбалског такмичења, док су гости из Сурдулице још једном показали да с правом станују у горњем дому нашег најбољег суперлигашког друштва. Домаћин је до тријумфа, пласмана у финале стигао након голова у првом полувремену, мада и даље остаје опасна сумња да ли је први Звездин погодак заиста, као што је на крају одлучио главни судија, био регуларан? У другом полувремену Радник је показао право лице, успевши најпре да смањи вођство, да би у самом финишу утакмице чак два пута погодио пречку....

Само што је утакмица почела Црвена звезда је озбиљно запретила свом уваженом госту. Канга је у свом препознатљивом стилу извео корнер, највиши у скоку пред голом Ранђеловића, јунака дербија од пре неколико дана, био је Милуновић, често неприкосновени господар у ваздуху. Штопер Звезде је успео да надскочио све у шеснаестрцу Радника и  прецизним ударцем главом лопту пошаље у празан гол. Међутим, када је већ увелико лопта улазила у празну мрежу, Саного је не размишљајући превише за последице, без икакве потребе чини се убацио лопту главом па је помоћни судија Ђурђевић показао недозвољену позицију Звездиног везног фудбалера. Ипак, главни судија Ђорђић се након кратког двоумљења ипак  одлучио да покаже на центар. Тако је домаћин уз доста среће стигао до раног вођства.

Недуго затим и Фалћинели се нашао у доброј шанси, али на срећу Сурдуличана није успео да се упише у листу стрелаца. Тек после четврт часа игре гости су успели да се ослободе притиска, мада је Звезда и даље претила. Најбољу прилику гости су имали у 25. минуту када је најбољи стрелац шампионата Макарић опасно запретио Борјану.Ипак, у тим тренуцима пуне доминације домаћин је зналачки користио све слабости свог ривала. Италијан Фалћинели је након лепе асистенције Бена са леве стране  испружио ногу и успео да матира младог Ранђеловића, који није могао ништа у овој ситуацији. Поново су се гости тргли, али се до одласка на одмор резултат није променио, што је у наставку узтакмице давало огромну предност шампиону.

Радник ни тада након високог вођства „црвено-белих” није губио наду. Добра прилика Орешчанина пред голом Борјана само је наговештавала успешан период игре гостију. Милан Макарић се у 51. минуту сјајно снашао пред голом домаћина. Богдановски је на десну страну пронашао Станковића, који се попут шила пробио кроз Звездину одбрану, направио добар посао додао лопту до сналажљивог стрелца који је изненадио немоћног Борјана.

Стадион: „Рајко Митић”. Судија Милош Ђорђић. Стрелци: Милуновић 2, Фалћинели 34, Макарић 51. минут. Жути картони: Милуновић, Дегенек, Саного (Црвена звезда)

Црвена звезда: Борјан 7, Гајић 7, Милуновић 7, Дегенек 7, Родић 6 (од 56. Гобељић 6), Саного 7, Канга 7, Бен 6 (од 56. Срнић 6), Иванић 7 (од 80. Гаврић 6), Катаи 7 (од 56. Николић 6), Фалћинели 7 (од 74. Павков 6).

Радник: Ранђеловић 7, Богдановски 7, Радмановац 6, Јокић 7, Стојановић 6, Орешчанин 6 (од 64. Даноски 7), Бибер 6, Стаменковић 7, Суботић 6 (од 71. Миловановић 6), Спасић 7 (од 64. Баиновић 6), Макарић 7.