Недеља, 25.07.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Португалија победила Мађарску, Роналдо поставио нови рекорд

(Фото Бета/АП)

Фудбалери Португалије победом су почели одбрану титуле на Европском првенству, пошто су данас у Будимпешти савладали селекцију Мађарске са 3:0, у утакмици првог кола Групе Ф.

Два гола за Португалију на препуној Пушкаш арени постигао је Кристијано Роналдо, у 87. минуту са пенала, и у 92. минуту, а у стрелце се уписао и Рафаел Гереиро у 84. минуту, преноси Бета.

Актуелни шампион Европе био је опаснији у првом полувремену, имао је неколико добрих прилика за гол, али их није искористио.

И у наставку се углавном играло на половини Мађарске, претила је и Мађарска, али се резултат није мењао све до 84. минута.

Гереиро је тада, уз доста среће, погодио мрежу Мађара. Лопта је после његовог ударца погодила Вилија Орбана, преварила Петера Гулачија и завршила иза његових леђа.

После само два минута, Орбан је скривио и једанаестерац, а сигуран извођач био је Роналдо. Био је то десети гол Роналда на европским првенствима чиме постао најбољи стрелац у историји тог такмичења претекавши Мишела Платинија.

Тачку на овај меч ставио је Роналдо у 92. минуту, после дуплог паса са Рафом Силвом.

У другом мечу првог коле ове групе касније вечерас се састају Француска и Немачка.

Фудбалери Португалије ће у другом колу играти против Немачке, а Мађарска против Француске.