Понедељак, 02.08.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
ВЕЛС У РЕВИЈИ ПРОМАШАЈА ПОБЕДИО ТУРСКУ

Змајеви лете ка осмини финала

А група: У ревији промашаја у Бакуу Велс победио Турску са 2:0 (1:0). – Стрелци Ремзи у 43. и Робертс у последњем минуту
Погодио из трећег покушаја: Ремзи доводи Велс у вођство против Турске (Фото EPA-EFE/Naomi Baker)

Велс је победио Турску (2:0) и ставио резервацију на учешће у осмини-финала. На ПЕ 2016. играо је у полуфиналу. На Олимпијском стадиону у Бакуу је виђена ревија неискоришћених шанси и само два гола.

Прво полувреме је обележио Велшанин Рамзи. Није искористио две стопостотне шансе. У шестом минуту је на петерцу „заломио” штопера Турске Сојунџуа и шутирао и ближи угао, али је погодио голмана Чакира у ногу. У 24. је брзоплето из трка, не знајући да је сам у шеснаестерцу, шутирао високо преко гола.

У 43. минуту капитен Велса Бејл је из средине поља послао Рамзија у трк ка голу, а он је у трку грудима спустио лопту на траву, стигао испред Чакира и погодио гол.

У другом полувремену обе екипе су пропустиле мноштво шанси. Почео је Бејл у 53. минуту шутем са 18 метара преко гола. Минут касније Турчин Јилмаз је из петерца је шутем „маказицама” пребацио гол.  У 58. Рамзи је са седам метара је шутирао у голмана Турске.

У 60. минуту Бејла је на рогљу шеснаестерца Турске срушио Ајхан и скривио једанаестерац. Бејл је са беле тачке шутирао преко гола.

Чим су Турци вратили лопту у игру направили су грешку и поклонили је Бејлу, а капитен Велса је опет шутнуо преко гола.

У 80. минуту голман Турске Чакир је одбранио Бејлов шут главом. У 89. штопер Турске Демирал је највише скочио у петерцу Велса на центаршут из корнера, шутирао главом, а голман Велса Ворд парадом одбранио.

У надокнади Велс је наређао три промашаја, Чакир је био на стрелишту и одбијао лопте у корнер. Коначно, је Бејл после корнера дословце унео лопту у петерац, додао је Робертсу који је кроз „шуму ногу” погодио мрежу.