Понедељак, 26.07.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Холандија у осмини финала

Ц група: Холанђани без великих проблема остварили победу над Аустријом од 2:0 (1:0)и пласирали се у нокаут фазу
Думфрис поставља коначан резултат на мечу (EPA-EFE/Naomi Baker)

Холандија је без великих проблема остварила други тријумф на овом турниру и изборила пласман у полуфинале. Лале су славиле против Аустрије, која је имала само два ударца у оквир гола за 90. минута. Одличну партију пружио је Мемфис Депај, који је постигао погодак и почео је акцију код другог гола који је дело Дензела Думфриса.

Холандија која је пропустила Првенство Европе у Француској и Мондијал у Русији је на овај турнир дошла са пуно амбиција, што је показала против Украјине. Лале су и у мечу против Аустрије од самог старта кренуле офанзивно са жељом да што пре стигну до поготка, који ће омогућити миран наставак утакмице. У првих седам минута имали су две одличне прилике, преко Депаја и Вегхорста.

У 10. минуту Лале су извеле школски контранапад, Думфрис је пратио акцију по десној страни, улетео у шеснаестерац, а на њега је стартовао Алаба, а судија Орел Гринфилд је после гледања ВАР-а, показао на једанаестерац. Сигуран егзекутор био је Мемфис Депај, који је постигао први гол на овом турниру. Аустрија се пробудила после примљеног гола и ослободила се притиска.

Покушавали су да стигну до изједначења. Шансе су пропустили Грегорич и Сабицер, али је искусни голман Стекеленбург био на висини задатка.  До краја полувремена Холандија је припретила, још два пута и то преко Депаја и Вегхорста, који су се прописно испромашивали.

Холандија је и у другом полувремену кренула офанзивно. Имали су на старту две три одличне прилике, али нису успели да их искористе. Франк де Бур је у 60. минуту извршио две измене које су по свему судећи уродиле плодом. У 64. минуту Мален је истрчао контранапад после одличног паса који је добио од Вајналдума. Стуштио се ка шеснаестерцу, а на другој стативи је видео Думфриса, који је савладао голмана Бахмана. Аустрија је покушала да се врати, али ни улазак Калајџића и Грилишша није много тога променио.