Шпанија и Португалија љуте због измена политике путовања
Шпанија и Португал брину да због француских упозорења везаних за одмор на Иберијском полуострву због корона вируса, туристи неће посетити те земље.
Француски државни секретар за европске послове Клеман Бон саветовао је јуче грађане да избегавају Шпанију и Португал као дестинације приликом резервисања одмора, јер француска влада разматра ограничења путовања код иберијских суседа, где заразе ковид-19 расту, пренео је АП.
Шпанска министарка спољних послова Аранча Гонзалес Лаја изјавила је да се тренутни талас инфекција не претвара у више хоспитализација и позвала људе да буду пропорционални у свом одговору на пандемијске трендове, преноси Танјуг.
„Ово је време за опрез, а не за панику”, рекла је она на конференцији за новинаре у Мадриду.
„Тренутно нема разлога да тражите од људи да откажу одмор”. истакла је шпанска министарка.
Француски министар спољних послова Ив ле Дријан позвао је људе да се вакцинишу пре путовања.
„Вакцина су врата за Шпанију”, истакао је Ле Дријан.
Немачка је данас целу Шпанију означила као ризично подручје, што потенцијално обесхрабрује путовања тамо.
Португал је, такође, погођен променом правила.
Прошлог месеца португалске компаније обрадовале су се када је та земља стављена на „зелену листу” у Великој Британији, омогућавајући британским туристима да прескоче карантин по повратку кући.
Три недеље касније, услед пораста зараза ковид-19, Португал је избачен са списка и британско тржиште је пресушило.
Немачка је ове недеље ублажила недавна строга ограничења за путовања у Португал, па је Немцима негативн тест довољан за повратак из Португала.
Подели ову вест




Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.