После 16 месеци у Паризу поново се чује музика из клубова
Музика се чује из париских ноћних клубова први пут после 16 месеци, док су друге европске земље поново „укинуле” ноћни живот због све већег броја случајева корона вируса.
Поновно отварање париских плесних клубова у петак увече био је завршни корак у француском процесу укидања ограничења уведених због пандемије, пренео је АП.
Потез треба да обележи победу над вирусом, јер су ноћни клубови били међу ретким местима која су остала затворена од марта 2020. године.
Међутим, делта варијанта се шири брже него стопа вакцинације у Француској, а инфекције поново расту након вишенедељног пада.
Француски председник Емануел Макрон у понедељак ће се обратити нацији у вези ситуације са короном, а влада би могла да се одлучи за нова ограничења.
Подели ову вест





Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.