Уторак, 21.09.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА У ФУДБАЛУ

Одлична игра, а мали капитал

Друго коло квалификација: Партизан – ДАЦ 1:0 (1:0). – Само Марковић матирао одличног Једличку, који је у неколико наврата спасао свој тим. – Реванш 29. јула
Лазар Марковић постиже једини гол на утакмици (ФК Партизан/М. Тодоровић)

На реванш у Дунајску Стреду фудбалери Партизана одлазе с предношћу од 1:0 (1:0), а могли су 29. јула у Словачку да оду на излет. Пропустили су превише стопостотних шанси, па своју одличну игру нису наплатили. ДАЦ је од почетка имао споредну улогу, али је с времена на време, нарочито у финишу сусрета, када се видело да је свежији, показивао и зубе. После дуже времена у Хумској се играло пред публиком, међу којом су као гости били и деца из више наших градова.

Већ у другом минуту Партизан је имао стопостотну шансу. После додавања Јовића Гомес је главом проследио лопту Пантићу, који је погодио голмана. Минут касније, после корнера с десне стране, створила се гужва пред голом гостију. Ко зна шта би било после Гомесових „маказица” да није погодио свог чувара, а одбијену лопту је с пет метара, из тешке позиције, Вујачић послао преко пречке. Али, тим из Словачке после гога није изгубио главу, па је убрзо показао да и он може да буде опасан.

У 11. минуту су Миљковић и Јојић извели лепу акцију, а после центаршута свог десног бека Гомес је могао да бира где ће да шутира, али је Једличка поново био тамо где треба. Неколико тренутака касније Јовић је акробатски покушао да доведе свој тим у вођству, али није био прецизан. У 17. минуту је Гомес поново пробао, овог пута из не баш повољне позиције, међутим, голман није морао да интервеиише.

Али, спаса му није било минут касније. Пантић је дотурио лопту Марковићу, он је с њом закорачио у казнени простор и неодбрањиво је пласирао у леви голманов угао – 1:0.

После краћег затишја поново је Партизан имао шансу. Јојић је с леве стране извео слободан ударац, Гомес је надвисио своје чуваре, али је главом послао лопту тик поред гола. Потом су гости поново прешли на половину домаћина што је изгледало опасније од онога што су остварили. У 33. минуту Јојић се лепо на десној страни отарасио противничког играча и центрирао, а Миљковић се није најбоље снашао као нападач. Словачки голман је био опет на муци у 35. минуту. Пантић је одлично продро по левој страни и пронашао Гомеса. Уследио је шут, који је Једличка укротио. У 41. минуту је Фабри добио прилику да шутира, али је лопту послао небу под облаке. А из неупоредиво боље шансе, када је Гомес после аута гостију предухитрио госте и додао лопту Јојићу, а он после дуплог паса с Марковићем избио сам пред голмана, али је његов шут био млак.

У 50 минуту је невероватно како Партизан није дао гол. Изванредно Марковићево додавање с аут-линије Јовић није искористио. Истина, није стигао лопту на време, али је ипак себи створио иделану шансу. Међутим, оклевао је, па је Једличка отклонио опасност, а ни у наставку акције се Партизан није обрадовао. У 56. минуту поново је, после изванредне акције саиграча, Јовић био у шанси, али је био несналажљив. Два минута касније из казненог простора, прво Јојић с десне стране, па Урошевић с леве, опробали су шут – безуспешно. Потом су се збивања пренела пред гол Партизана, али је његова одбрана два пута правовремено дејствовала. После тога гости су се охрабрили и Брунети је извео опасан продор по левој страни. Узвратио је Партизан врло брзо, али после вишепотезне комбинације Натхов шут у 68. минуту је био слаб да би се Једличка предао.

Стадион: Партизана. Гледалаца: 10.000. Судија: Мае (Данска). Стрелац: 1:0 Марковић (17). Жути картони: Јовић, Миљковић (Партизан), Вера, Балић, Таиво и Брунети (ДАЦ).

ПАРТИЗАН: Стојковић –, Миљковић 8, Урошевић 7, Здјелар 7, Вујачић 8, Саничанин 7, Марковић 8 (од 70. Холендер 6), Јојић 7 (од 70. Шћекић 6), Гомес 7 (од 85. Миловановић –), Пантић 6, Јовић 6 (од 57. Натхо 7). Тренер: Станојевић.

ДАЦ: Једличка 9, Вера 7, Брунети 7, Балић 6 (од 70. Њије 6), Кружлијак 7, Бескоровајни 6, Дивковић 5 (од 70. Николаеску 6), Фабри 6 (од 57. Небила 6), Таиво 5 (од 74. Шарани 6), Шефер 7, Муму 6 (од 57. Цигањикс 6). Тренер: Немет.