Истражује се сарадња „кавчана” са полицијом
Упоредо са расветљавањем злочина које је, како се сумња, починила криминална група коју су предводили Вељко Беливук и Марко Миљковић, истражитељи проверавају и да ли су окривљени криптованим телефонима који су им заплењени након хапшења, комуницирали и са људима из полицијског врха Црне Горе. Користећи те телефоне и апликацију „Скај”, преко којих су размењивали фотографије и снимке сурових ликвидација, припадници Беливукове криминалне групе, указују до сада прикупљени подаци, били су у контакту и са некима од високопозиционираних чланова црногорске полиције. Према незваничним информацијама, претпоставља се да иза појединих шифрованих имена корисника ове апликације стоје неки од бивших, али и садашњих припадника јавне и државне безбедности суседне земље.
Црногорски медији су раније објавили да на то указује и писмо Емила Тузовића и Стефана Ђукића, осумњичених да су у мају прошле године у Украјини покушали да убију Радоја Звицера, вођу „кавачког клана”. У овом документу који су окривљени доставили преко чланова породице они позивају „кавчане” да открију који су им „параполицајци долазили на славе и весеља”.
Према незваничним сазнањима, чланови Беливукове групе нису били само у контакту са црногорском политичком врхушком, већ су везе одржавали и са појединим припадницима српског МУП-а. Овакав закључак произлази из снимака појединих разговора који су чланови ове групе водили са, како се верује, припадницима српског МУП-а који су им, како се чује на снимцима, „завршавали дозволе за оружје” или „проверавали таблице сумњивих аутомобила”.
Још није познато да ли ће заменик специјалног црногорског тужиоца Саша Чађеновић, који би ускоро требало да дође у Србију како би испитао Беливука и Миљковића о сумњама за учешће у више убиства у Црној Гори, окривљене испитивати и о њиховом, наводном, односу са високопозиционираним припадницима тамошње полиције.
Апликацију „Скај” најчешће употребљавају криминалци и мафијаши широм света. Особе из криминогених сфера верују да помоћу ње несметано могу да шаљу поруке у вези са својим активностима, без ризика да ће завршити иза решетака. Приступ коришћењу ове апликације плаћа се, и то у зависности од тога колико дуго ће се употребљава – у понуди су три месеца, пола године или годину дана, а цене лиценце крећу се од 600 до 2.200 евра.
У јавности су се појавиле информације да је Беливук на „Скај” апликацији користио надимак Сопрано, по презимену главног лика изузетно популарне истоимене серије о мафијашима, док је Миљковић себи дао надимак Карлос, по популарном лику из компјутерских игрица.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.