Петак, 22.10.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа

Реми Партизана и Звезде у 165. дербију

(Фото Бета/Бранислав Божић)

Фудбалери Партизана и Црвене звезде одиграли су вечерас нерешено 1:1, у дерби мечу деветог кола Супер лиге Србије.

Црно-бели су повели у 165. „вечитом” дербију голом Бибраса Натха у 36. минуту, а изједначење и бод Црвеној звезди на стадиону у Хумској донео је Александар Катаи у 83. минуту.

Партизан је и даље први на табели, сада има 22 бода, два више од црвено-белих.

Фудбалери Партизана ће у наредном колу домаћег шампионата гостовати Младости, док ће црвено-бели дочекати Вождовац, јавља Бета.

Први шут у оквир гола упутио је Катаи у трећем минуту, да би два минута након тога сам пред голмана Партизана изашао Луис Диони, чији је ударац одбранио голман Александар Поповић, а лопта је отишла у корнер.

У наставку меча нову озбиљнију шансу (31. минут) имала је гостујућа екипа, али је ударац Катаија главом из близине завршио на пречки.

Партизан је до предности дошао након првог ударца у оквир гола, са даљине је прецизан био Бибарс Натхо у 36. минуту, а четири минута касније Натхов ударац одбио се од играча Звезде Страхиње Ераковића и завршио преко пречке на спољном делу мреже.

Домаћи тим је затим имао иницијативу и стварао шансе, док су гости у надокнади првог дела могли до изједначења, али је Секу Саного након центаршута из слободног ударца шутирао преко гола.

Друго полувреме боље је почео Партизан, а најбољу прилику имали су у 49. минуту, када је главом након корнера шутирао Игор Вујачић, ударац је одбранио голман Звезде Милан Борјан, док је у наставку акције Рикарду Гомешу поништен гол због прекршаја.

Гомеш је у прилици био и у 61. минуту, али је његов ударац из окрета отишао поред гола.

До краја меча Звезда је покушавала да дође до бода, а то је успела да учини у 83. минуту, када је прецизан главом био Катаи.

Промене резултата затим није било, црно-бели су стварали прилике, али нису успели да по други пут савладају голмана Борјана.

Станојевић: Остаје жал за победом, већи део меча смо били у предности

Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић рекао је да није задовољан бодом из вечерашњег „вечитог” дербија против Црвене звезде и истакао да његова екипа мора до краја да покаже јак карактер, да је способна да се бори за титулу.

„Остаје жал за победом, јер смо већи део утакмице имали вођство. Могли смо и да увећамо предност, али смо били неспретни у завршници. Жао ми је кад се контролише меч, и онда се деси један такав гол у другом полувремену. Не могу да будем задовољан... Ово је тешка битка за шампиона. Морамо да покажемо јак карактер и да идемо до краја. Да покажемо да ли смо способни да се боримо за титулу”, рекао је Станојевић на конференцији за медије, јавља Бета.

Станојевић је додао да његова екипа упркос слабој реализацији вечерас, по утакмици постиже четири гола, и да „не може да даје осам голова”.

„Неке утакмице смо морали боље да решимо, нисмо решили, боже мој. Прија нам кад Рикардо да еврогол, а онда нам не прија кад одигра сам до краја, а може да дода лопту”, додао је он.

Тренер црно-белих оценио је да је много недостајао повређени Данило Пантић, али и да је Звезда имала проблема са повредама.

„Ми морамо да покажемо да ли смо способни да се боримо за титулу. Ту смо са Звездом, која је четири године шампион. 'Ловимо се'. Било би неозбиљно са наше стране да испустимо ову предност”, закључио је Станојевић.

Станковић: Задовољан сам нерешеним резултатом

Тренер фудбалера Црвене звезде Дејан Станковић рекао је вечерас да је задовољан нерешеним резултатом против Партизана, као и да је његов тим могао да покаже мало више карактера.

„Јесам задовољан, кад погледам ствари, да смо водили 1:0 па примили гол, не бих био задовољан”, рекао је Станковић на конференцији за медије.

Станковић је додао да је његов тим контролисао први део меча, али да је онда уследио, гол који нико није очекивао.

„Друго полувреме смо мало лошије почели, гол нас је пољуљао. Нисам хтео да кукам ни пре, Павков и Бен нису могли да играју... Они су имали једну две шансе и чекали су свој моменат”, оценио је он, јавља Бета.

„Могло је мало више карактера да буде, али успели смо да окренемо. Ником није у интересу нерешен резултат, али већ за неколико дана се игра, имаћемо и они и ми шансу”, рекао је Станковић.