Фејсбук планира да запосли 10.000 људи из ЕУ
МЕНЛО ПАРК, Калифорнија- Компанија Фејсбук планира да у наредних пет година запосли 10.000 радника из Европске уније за рад на новој рачунарској платформи која ће служити за виртуелно повезивање људи.
Та платформа би, како наводи АП, могла да изазове забринутост због угрожавања приватности и повећања контроле друштвених платформи над онлајн активностима.
Компанија је саопштила да ће висококвалификовани радници помоћи у изградњи „метаверзума”, футуристичког појма за повезивање људи онлајн, који користи проширену и виртуелну стварност.
„Док започињемо путовање оживљавања метаверзума, потреба за високо специјализованим инжењерима један је од најхитнијих приоритета Фејсбука”, наводи се у саопштењу.
Иако Фејсбук није једини који ради на тој платформи, и признаје да је ниједна компанија не може поседовати, постоји забринутост да би Фејсбук, заједно са још некима из Силиконске долине, могао да монополизује метаверзум и искористи га за прикупљање и зараду од личних података, попут онога што већ ради на интернету, преноси Танјуг.
Фејсбук је прошлог месеца најавио улагање од 50 милиона долара за финансирање глобалног истраживања и партнерства са групама за грађанска права, непрофитним организацијама, владама и универзитетима за развој производа одговорних за метаверзум.
Компанија је додала у саопштењу да ће бити потребно 10 до 15 година да се „у потпуности реализују” многи од тих производа.
У одвојеном саопштењу, компанија Фејсбук је бранила свој приступ борби против говора мржње, као одговор на чланак из Волстрит журнала који је испитивао неспособност компаније да уклони говоре мржње са платформе.
Британски парламентарни одбор који ради на законодавству против штете на интернету, требало би да саслуша Софи Џанг која је пронашла доказе о политичким манипулацијама Фејсбука у земљама попут Хондураса и Азербејџана, и Франсес Хауген која је изашла у јавност са интерним истраживањем Фејсбука које је копирала пре него што је напустила посао.
Хауген је овог месеца сведочила пред већем америчког Сената са својим доказима да Фејсбук штети деци и подстиче на политичко насиље.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.