Субота, 27.11.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈЕ У ФУДБАЛУ

Белгијанци моћни у Хумској

Гости су зналачки умели да искористе слабости нашег тима и да на крају пуну доминацију на терену крунишу важном победом у дербију групе: Партизан – Гент 0:1 (0:0), голман Поповић спасио свој тим тежег пораза
(Фотографије Бета/Бранислав Божовић)

Партизан није био на жељеном нивоу, не на оном на којем су ове сезоне навикли своје размажене навијаче, јер је испред себе имао ривала који је на више него убедљив начин оправдао улогу фаворита у дербију групе. Једноставно, нашем тиму, који је баш код куће доживео тек први пораз у групи, ништа није полазило за руком. Добар део играча је потпуно подбацио док је једина светла тачка био млади голман Поповић, који је са неколико сјајних интервенција спасао свој тим тежег пораза...

Белгијанци су у Хумску стигли са ореолом тима коме је и пре почетка меча намењена блага улога фаворита, који дефинитивно има најснажнију одбрану до сада, одлична и сналажљив везни ред и одличне нападаче. Дакле, задатак пред Партизаном није буио уопште лак. Фудбалери Гента кренули су од самог почетка офанзивно, као да су желели да се резултатски што пре обезбеде, па је одбрана ,,црно-бели,, била на великом искушењу. Белгијанци су се од старта определили да диктирају темпо, сматрајући да на тај начин могу да поремете Партизанову основну замисао као и концепцију. И уопште нису погрешили...

Знајући одакле његовој екипи прети главна опасност, тренер Станојевић је поставио стрикне задатке сваком играчу. Та борба прса у прса подразумевала је огромну ангажованост, пуну концентрацију, посебно пред својим голом. Високи Шћекић и Здјелар имали су посебна задужења, док је Натхо био нешто релаксиранији у тим дефанзивним задацима.

Високи и снажни Депорт имао је лепу прилику на почетку утакмице када га је одлично упослио Грузијац Чеквезадзе. Међутим, нападач Гента почетнички је шутирао са неких десетак метара. Видевши да је одбрана Партизана доста резервисана, гостујући нападачи су се често шутирали са дистанце. Срећом, без неких великих последица по голмана Поповића. Партизан је убрзо узвратио истом мером. На тренутак је погрешио везни ред гостију, лопта је дошла до опасног Гомеша, али је лопта прошла поред леве стативе.

Многобројне утакмице у октобру у Хумској као и четири заједничка тренинга која је одржао први тим, очигледно да су оставили дубок траг на главном терену, који је био очајан. Углавном лопта се више пребацивала, што је више чини се одговарало гостима, чији су играчи физички били беспрекорно припремљени.

Онда је настао период одличне игре гостију. Добар покушај Офое у 58. минуту , само био је био увод  и наговештај да ће Белгијанци убрзо стићи до вођства. Играо се 59. минут када је Партизанова одбрана први пут пала у овој групној фази Лиге конференција. Најпре  је Олсен сјајно центрирао, домаћа одбрана је на тренутак заспала па је Кумс високим скоком сјајно шутирао главом и поред Поповића послао лопту у гол: Партизан – Гент 0:1!

Два минута касније Блегијанци још више појачавају са нападима. Одлични и неуморни Офое поново ставља на тешким мукама одличног Поповића, а који тренутак касније млади чувар мреже Партизана, још једном успешно решава нову ситуацију пред својим голом када се Фортуна нашао у стопостотној прилици. Био је то период најбоље  игре гостујућег тима.

Партизан се није мирио са чињеницом да ће на крају гости заслужено из Хумске однети сва три бода. Тренер Станојевић је узалуд тражио нова решења, у једном тренутку  извршио чак троструку измену, желећи да освежи своју екипу. Али, ни то није донело бољитак. Домаћин је најбоље прилике да можда чак и стигне до изједначења имао у завршници меча. Прво 87. минуту када је штопер Вујачић страховитим ударцем са преко тридесет метара добро уздрмао пречку Гента, а који минут касније исти фудбалер се поново нашао у доброј прилици пред голом белгијског тима, када је шутирао главом али је Турчин Болат поново био сјајан.

Стадион: Партизана. Судија: Боби Маден (Шкотска). Жути картон: Ђиђи-Офое (Гент). Стрелац: Кумс 59. минут.

Партизан: Поповић 8, Живковић 7, Саничанин 6, Вујачић 7, Обрадовић 5,5 (од 64. Обрадовић 6), Шћекић 6 (од 76. Лутовац -), Здјелар 7, Натхо 6 (од 64. Пантић 6), Марковић 5 (од 58. Холендер 6), Мениг 5,5 (од 64. Јојић 6), Гомеш 6.

Гент: Болат 7, Чекветадзе 7 (оод 80. Мбоу -), Фортуна 7 (од 90. Годо -), Окуму 7, Нгађи 7, Олсен 7, Овусу 7 (од 90. Оладое -), Кумс 7 (од 77. Десар), Самоис 6, Ођиђа- Офоје 7,5 (од 76. Безус) , Депотр 7,5.