Србија победила Португал 2:1, иде на СП у Катар 2022.
Фудбалска репрезентација Србије остварила је једну од највећих победа у историји нашег фудбала и тријумфом у Лисабону против Португалије од 2:1, поготком Александра Митровића у 90. минуту. Тиме је изборила директан пласман на Светско првенство у Катару 2022. године. Један од највећих фудбалера данашњице Кристијано Роналдо није успео да оствари сан и да без баража одведе своју репрезентацију на светско првенство.
Португалци су повели већ у другом минуту поготком Рената Санчеза, после сумњивог фаула над Немањом Гудељом, изједначио је Душан Тадић у 33, а гол вредан Мундијала постигао је Александар Митровић у 90. минуту.
Српски тим предвођен селектором Драганом Стојковићем Пиксијем одржао је „час фудбала” Португалцима, потпуно доминирао свих 90 минута и заслужено изборио директан пласман, док ће екипа коју предводи Кристијано Роналдо морати у бараж.
У другом мечу групе Ирска је победила у Луксембургу 3:0.
Србија је освојила прво место у групи са 20 бодова, Португал је остао на 17, Ирска и Луксембург освојили су по девет, а Азербејџан један бод.
Александар Митровић, стрелац одлучујућег гола изјавио је после утакмице:
„Једна велика победа, били смо бољи у сваком погледу…”
Вучић фудбалерима Србије: Поносни смо на вас
Председник Србије Александар Вучић поручио је фудбалској репрезентацији да је Србија поносна на њих, након што су победили Португалију у Лисабону са 2:1 и пласирали се на Мундијал у Катару. „Отишли сте и победили сте! Поносни смо на вас! Хвала вам на свему! Живела Србија”, навео је Вучић на Инстаграм налогу.
Подели ову вест











Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.