Понедељак, 17.01.2022. ✝ Верски календар € Курсна листа
ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ У ФУДБАЛУ

Иванић матирао Вождовчане

У заосталој утакмици 10. кола шампионата тренутак одлуке догодио се у 11. минуту: Црвена звезда – Вождовац 1:0 (1:0)
Одлучио победника у дуелу: Мирко Иванић (Фото Бета/Б. Божић)

Главно а по многима и обавезујуће питање за првака пред сваку утакмицу је са колико ће голова у мрежи испратити свог ривала? Навикнути да Звезда увек буде перјаница и локомотива српског фудбала, њени навијачи од својих љубимаца увек с правом траже највише. Ипак, тепко је достићи у сваком мечу највише стандарде. Тако је било и у утакмици са Вождовцем, коју је домаћин успео да добије минималним резултатом.

Након две добре прилике Катаиа и Панкова домаћин је већ у 11. минуту стигао до вођства. Катаи је одлично извео корнер са леве стране а највиши у скоку у шеснаестерцу Вождовца био је  Мирко Иванић, који је врхом чела захватио лопту и ефектно је сместио иза леђа голмана Прековића: Црвена звезда – Вождовац 1:0!

Домаћин је у истом ритму наставио да осваја терен, да ствара још боље прилике, што је додатно оптерећивало гостујућу одбрану која је једва чекала да узме предах.  Вождовац се тек половином првог полувремена ослободио жестоког притиска. Ипак, Звезда се доста трудила да ову утакмицу што пре реши у своју корист па су тако гости били пред правом опасдом у 26. минуту када су Катаи, Петровић и Бен покушали да угрозе гол Вождовца. Какву-такву прилику пред голом Борјана гости су имали у 36. минуту али је Вујновић за мало закаснио...

Звезда је и у другом полувремену поново успела да оствари жељену доминацију, додуше, не у оном обиму и  интензитету као у првом, али довољно да се гост фудбалски потпуно „уштопује”. Имао је домаћин неколико добрих прилика, док се са друге стране Вождовац определио на чување гола а у нападу шта буде гола.

Сигурно је да ће после овог дуела Дејан Станковић имати шта да каже својим играчима, јер, шансе које су „црвено-бели” пропустили у наставку, могле би у неком другом далеко важнијем мечу скупо да коштају првака. Ређале су се прилике пред вратима Вождовца, али једноставно лопта није хтела да уђе у гол, па је тако питање победника одлучено још у најранијој фази игре...

Стадион: „Рајко Митић”. Судија: Момчило Марковић (Београд). Стрелац: Иванић 11. минут. Гледалаца: 7.016

Црвена звезда: Борјан -, Гобељић 7 (од 76. Гајић -), Панков 7, Ераковић 7, Родић 7, Петровић 7 (од 65. Крстичић 6), Срнић 7, Иванић 7,5, Катаи 7,5 (од 76. Вукановић -), Бен 7 (од 46. Фалко 6), Лазетић 7 (од 58. Павков 6).

Вождовац: Прековић 6, Ласицкас 6 (од 81. Мијаиловић -), Ивезић 6, Миловић 6, Хајдин 6, Пуртић 6, Ајдиновић 6 (од 59. Машовић 6), Милојевић 6 (од 60. Милосављевић 6), Соуза 6 (од 60. Станисављевић 6), Пантовић 6, Вујновић 6 (од 81. Стоисављевић -).