Хакери извели напад на португалски медијски конгломерат
Један од водећих португалских медијских конгломерата саопштио је данас да је група која себе назива „Лапсус$” хакерским нападом оборила неке од његових најпопуларнијих сајтова и да је контактирала претплатнике.
Компанија Групо Импреса навела је да је циљ напада био ометање њених услуга и слање лажних вести претплатницима.
Једна од лажних вести послатих претплатницима гласила је: „Важна вест: Председник уклоњен са власти и оптужен за убиство: Лапсус$ је нови председник Португалије”.
Компанија је навела да хакери нису тражили новац и додала да су они приступили неким информацијама о претплатницима, али да нема доказа да су дошли до њихових лозинки или до података о кредитним картицама.
Напад се догодио 2. јануара рано ујутру, а компанија је повратила контролу над својим услугама у току тог дана.
Инцидент истражују и полиција и португалски Национални центар за сајбер безбедност, преноси Бета.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.