МУП: Хрватски премијер нема поштовања за труд српске полиције
Министарство унутрашњих послова (МУП) Србије позвало је данас хрватског премијера Андреја Пленковића да својим коментарима „не омета” припаднике српске полиције у потрази за држављанином Хрватске Матејом Перишем који је у новогодишњој ноћи нестао у Београду.
Из тог министарства су оптужили председника Владе Хрватске да „нема поштовања за труд српске полиције”.
„Сви полицајци у Полицијској управи за град Београд, као и припадници речне јединице, ронилаца Жандармерије, УКП и свих других линија рада, не питајући за празник или радно време, дају све од себе да се нестанак разреши и истина сазна. То би радили за свако људско биће и једино што нас не занима је држављанство или нација човека за којим трагамо”, пише у саопштењу МУП, преноси Бета.
Позвали су премијера Хрватске да „покаже поштовање” према породици несталог и да својим „бесмисленим коментарима о нестанку младића, госта Београда”, не омета припаднике српске полиције.
Пленковић је раније данас изјавио како познаје оца несталог младића али и додао да још увек недостају информације о томе шта се догодило Перишу.
„Према овоме што добијам, информације, немамо целину шта се догодило. Овог тренутку не могу коментарисати туђе изјаве. Мени је важно да сазнамо шта се догодило”, рекао је премијер Хрватске.
Подели ову вест





Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.