Изградња канализационе мреже у насељу Кисач биће зваршена до краја године
Премијерка Србије Ана Брнабић обишла је данас, током посете Новом Саду, радове на изградњи канализационе мреже у насељу Кисач, у оквиру пројекта „Чиста Србија”, који би требало да буду завршени у децембру ове године.
Брнабић је изразила захвалност кинеским партнерима ангажованим на том пројекту на томе што су веома брзо, 9. октобра, започели радове на изградњи канализационог система, наведено је на сајту Владе Србије, преноси Танјуг.
До сада је урађено 3,5 километара канализације од укупно 24,5 километара, а завршетак пројекта планиран је за другу половину децембра ове године.
Радови у Кисачу део су друге фазе пројекта изградње комуналне инфраструктуре јер је у Новом Саду већ урађено шест километара у оквиру пројекта „Чиста Србија”.
Град Нови Сад је међу 14 локалних самоуправа које су обухваћене овом фазом програма.
Планирано је да у оквиру пројекта, покренутог крајем лета, буде изграђено више од 250 постројења за прераду воде, а уједно и 7.000 километара канализационе мреже.
У наредних пет година за пројекат „Чиста Србија” биће утрошено четири милијарде евра.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.