Покрајина инвестирала 101 милион динара у развој пластеника
Покрајински секретар за пољопривреду, водопривреду и шумарство Чедомир Божић уручио је данас 134 уговора пољопривредницима из Војводине који су добили бесповратна средства за суфинансирање набавке конструкција и опреме за биљну производњу у заштићеном простору.
Божић је истакао да је укупна вредност ове инвестиције 160,5 милиона динара, од чега је из покрајинског буџета обезбеђено близу 101 милион динара, наводи се у саопштењу Покрајинске владе, преноси Танјуг.
Реализацијом поменутих инвестиција у Војводини ће за ову годину бити подигнуто још 18 хектара пластеника.
Божић је истакао да је рад у пластеницима један од најтежих послова у пољопривреди, због чега је ресорни секретаријат одлучио да пољопривредницима олакша производњу.
„Због значајно већег броја учесника на овом конкурсу, определили смо и више средстава, те је секретаријат за развој пластеничке производње овога пута издвојио суму већу за 20 милиона динара, а реч је о преосталом новцу од претходног конкурса”, поручио је Божић.
Ресорни секретар је подсетио да је у периоду од 2016. до 2020. године субвенционисано подизање готово 900.000 квадратних метара пластеника у нашој покрајини, што представља изузетан податак.
Божић је позвао пољопривреднике да активно прате све конкурсне линије и искористе понуђене мере Покрајинског секретаријата за пољопривреду, како би унапредили своју производњу.
Покрајински секретаријат за пољопривреду суфинансирао је подизање пластеника Дарку Шкрбићу из Црвенке који се бави узгојем пилића.
Како наводе у саопштењу, Шкрбић је дуго у том послу, али како пилићарство није рентабилно због скупе хране и ниске цене живе ваге пилића одлучио је да конкурише за подстицаје.
„Трудим се да опстанем и зато сам и конкурисао. Сада је тренд да се пилићи држе у пластеницима јер је то далеко јефтинија инвестиција од изградње објекта, па сам подигао пластеник где ћемо их гајити, а део трошкова покрићемо новцем који смо данас добили од Покрајине”, казао је Шкрбић.
Такође у саопштењу да се Аранка Сечењи из Српског Милетића код Сомбора ,већ 20 година бави повртарством, као и да је сада решила да се опроба у пластеничкој производњи.
„Зима је дуга, а треба живети. Решила сам да подигнем пластеник и кренем да гајим паралелно поврће и цвеће”, истакла је Сечењи и додала да су јој средства веома значајна.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.