Градоначелник Крагујевца Фијатовим Радницима: Борићемо се за свако радно место
Градоначелник Крагујевца Никола Дашић примио је данас делегацију радника фабрике аутомобила Фијат Крајслер аутомобили Србија који су у подне започели протес испред фабричке капије и стигли пред општину, незадовољни због најаве менаџмента да ће се на две године „замрзнути” производња.
Та компанија која послује од недавно у саставу мултинационалне фирме Стелантис најавила је да ће 2024. године започети производњу електричног возила и да ће због припрема зауставити рад фабрике, а радницима је понудила одлазак у иностранство у једну од његове четири фабрике у Словачкој, Чешкој, Немачкој и Италији.
Друга опција је да запослени којима не одговара та понуда добију отпремнину, а изјашњавање је почело данас и трајаће до 20 маја, јавља Бета.
Дашић је окупљеним радницима, којих је, према процени полиције, било око 1.500 рекао да се чине сви напори да фабрика остане у Крагујевцу и да се сачува свако радно место.
„Боримо се за свако радно место и за перспективу фабрике. Ово је пре свега питање за Владу Србије”, рекао је Дашић окупљеним радницима, а затим делегацију од њих неколико примио на разговор.
Према изјавама неколико радника за Бету, они пристају да раде и за минималну зараду, само да не иду у иностранство.
У Београду данас у Министарству за рад, запошљавање, социјална и борачка питања разговарају представници синдиката, менаџмента фабрике и Фијата.
Подели ову вест





Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.