Бивши власник АТП Војводина трећи пут се жали на решење о укидању хипотеке на продату имовину
Бивши власник ауто-транспортног предузећа (АТП) „Војводина” у Новом Саду Илија Девић трећи пут се жалио на решење Стечајног већа због одлуке да се укине хипотека на продату имовину те фирме како би купци могли да је укњиже, али би тиме повериоци, међу којима је и он, били искључени из права на обештећење.
Он је агенцији Бета рекао да су одобрене две одлуке Стечајног већа, којим председава судија Слободанка Комшић, о укидању хипотеке, а да је трећа жалба по истом основу, формално усвојена, а суштински није јер је опет донета одлука да хипотека буде укинута.
„Упутио сам жалбу Привредном апелационом суду због тога што је стечајни судија Владислав Куртек већ трећи пут донео решење којим налаже катастру да скине терете са објеката АТП 'Војводина', како би купци могли да је укњиже. Тај суд је већ два пута одлучивао о томе по мојој жалби и оба пута је утврдио да стечајни судија и Стечајно веће нису овлашћени да наложе катастру брисање терета (хипотеке)”, рекао је Девић.
Додао је да Стечајно веће није надлежно да поступа по жалби као другостепени орган, већ само Привредни апелациони суд.
Девић је рекао да је и поред тога, Комшић „пресрела” трећу жалбу, упућену Привредном апелационом суду и навела да је усваја, али у донетом решењу потврђује одлуку стечајног судије у првостепеном поступку којим се захтева брисање хипотеке.
„Ова процесна конфузија није случајна, већ значи да наводно немам правног интереса да оспорим ту одлуку. Уз то, нису навели ни правни основ за своју одлуку, а нису ни могли, јер га нема, а својим неовлашћеним одлучивањем по жалби која није ни била њима упућена, отворили су питање због чега тако, већ трећи пут, поступају”, рекао је Девић.
Предузеће АТП „Војводина” приватизовано је 2004, купио га је Илија Девић и у изградњу нове аутобуске станице са пратећим сервисом уложио око 30 милиона евра.
Девић је 2006. потписао уговор са представницима Града Новог Сада којим је требало да се аутобуска станица у Новом Саду измести на ту, новоизграђену, локацију, али градско руководство није реализовало ту обавезу и предузеће је отишло у стечај.
У марту прошле године имовина тог предузећа продата је за око 3,6 милиона евра двема домаћим фирмама које не могу да је укњиже због хипотека, а њиховим укидањем били би оштећени повериоци међу којима су Девић, неколико банака и Пореска управа Србије.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.