Недеља, 26.06.2022. ✝ Верски календар € Курсна листа

Звезда победила Партизан у финалу Купа и освојила дуплу круну

(Фото В. Марковић)

Фудбалери Црвене звезде освојили су Куп Србије, пошто су вечерас на свом терену у финалу победили Партизан са 2:1.

Голове за црвено-беле постигао је Александар Катаи у 26. и 73. минуту. Једини гол за Партизан постигао је Слободан Урошевић у 62. минуту.

Први ударац на мечу упутио је гостујући тим у шестом минуту. Урошевић је дошао до лопте на средини терена, а потом је асистирао ка Лазару Марковићу, који из казненог простора шутира преко гола.

Марковић је на истеку 21. минута ушао у шеснаестерац и искоса је погодио спољни део мреже, преноси Бета.

Црвено-бели су пет минута касније дошли до вођства, након прве праве прилике на мечу. Прецизан ударац са ивице шеснаестерца је упутио Катаи.

У 36. минуту Партизан је имао најозбиљнију шансу у првом делу. Из петерца је шутирао Александар Миљковић, а одбрану је уписао голман Звезде Милан Борјан.

Два минута касније прилику за други гол имао је Катаи након корнера. Његов ударац главом одбранио је чувар мреже црно-белих Немања Стевановић.

Резултат се није променио ни у 41. минуту, када је у казненом простору домаћег тима по земљи шутирао Квинси Мениг.

Наставак игре није донео много узбуђења, све до 62. минута када су до изједначења дошли црно-бели. Лопту је у шеснаестерац Звезде послао Александар Лутовац, а у стрелце се после волеј ударца уписао Урошевић.

Од тог момента оба тима су кренула са нападима, а Звезда је до новог вођства дошла после контре у 73. минуту.

Катаи је соло акцију завршио тако што је прошао голмана Партизана и након тога послао лопту у мрежу.

Промене резултата до краја дуела није било.

Звезди је ово 26. титула у националном Купу, а уједно су дошли до друге узастопне „дупле круне”, пошто су у недељу освојили титулу у Супер лиги Србије.