Четвртак, 08.12.2022. ✝ Верски календар € Курсна листа

Кошаркаши Звезде после драме поново бољи од Партизана

(Фото Бета/МН Прес)

Кошаркаши Црвене звезде победили су синоћ на свом терену екипу Партизана са 85:81 у другом мечу финала плеј-офа АБА лиге и повела 2:0 у финалној серији, која се игра на три победе.

Најефикаснији у екипи Црвене звезде био је Никола Калинић са 25 поена, док је Лука Митровић додао 14. Код гостију, најбољи је био Алекса Аврамовић са 21 поеном, а Матијас Лесор је убацио 18, пренео је Танјуг.

Партизан је боље ушао у меч, али је Звезда добром игром у нападу прву четвртину добила 29:18.

Домаћи кошаркаши су у већем делу друге четвртине имали предност од осам до 12 поена, а Партизан је успео у финишу првог полувремена да смањи предност Звезде на 47:40.

Трећу четвртину обележио је мали број поена оба тима, а Црвена звезда је одржавала предност од пет до 10 поена. Црвено-бели су у последњу четвртину ушли с вођством од 62:53.

Партизан је тројкама Аврамовића у 34. минуту стигао до вођства од 68:66. Уследила је серија тројки на обе стране, а Звезда је захваљујући грешкама кошаркаша Партизана на три минута пре краја повела 78:73. Црвено-бели су успели су у финишу меча да сачувају вођство и да у пенал завршници дођу до друге победе у финалној серији.

Трећи меч је на програму у среду, 1. јуна од 20:30 часова, а домаћин ће бити екипа Партизана.

Евентуална четврта утакмица биће одиграна 3. јуна, а потенцијална мајсторица три дана касније.

Титулу у АБА лиги брани Црвена звезда. Победник регионалног такмичења играће наредне сезоне у Евролиги.