Абазовићев кабинет: Усклађена радна верзија Темељног уговора са СПЦ
ПОДГОРИЦА – Радне групе Владе Црне Горе и Српске православне цркве начелно су ускладиле радну верзију Темељног уговора који две стране треба да потпишу, саопштио је данас кабинет црногорског премијера Дритана Абазовића.
Усаглашена радна верзија Темељног уговора биће прослеђена радним телима Владе Црне Горе, у складу са уобичајеном продецудуром.
У саопштењу се наводи да ће текст радне верзије Темељног уговора „убрзо бити објављен на званичном сајту Владе Црне Горе, у циљу остваривања пуне транспарентности”, јавља Бета.
Абазовић, који је пре два месеца изабран за премијера, сутра долази у званичну посету Београду.
Односе Црне Горе и Србије оптерећује неколико отворених питања о којима би, како се очекује, Абазовић требало да разговара са председником и премијерком Србије, Александром Вучићем и Аном Брнабић.
Главна питања која дефинишу односе Подгорице са Београдом, прикључивање Црне Горе иницијативи Отворени Балкан и потписивање Темељног уговора са Српском православном црквом, тачке су спорења унутар саме црногорске владе и парламентарне већине која је подржава.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.