Руска Дума одобрила друго читање закона који омогућава забрану страних медија
МОСКВА- Руска Дума одобрила је јуче друго читање предлога закона који би омогућио забрану страних медија.
Предлог мора да прође и треће читање, након чега треба да га изгласа горњи дом парламента пре него што га потпише председник Владимир Путин.
Русија се протеклих месеци више пута жалила да су Западне земље неприкладно забраниле рад руским медијима и њиховим новинарима ускратиле визе.
Руска државна агенција РИА Новости јавила је да је предлогом закона предвиђено и овлашћење државног тужиоца да укине регистрацију медијима који шире „илегалне, опасне, непоуздане информације од јавног значаја, или информације које показују јасно непоштовање друштва, државе и устава Руске Федерације, као и информације са циљем да се дискредитује руска војска”.
Многи страни медији обуставили су, или ограничили рад у Русији након што је у марту изгласан закон којим се за извештавање окарактерисано као дискредитујуће по руску војску за шта је предвиђа затворска казна до 15 година.
Од почетка напада на Украјину, многи руски независни медији, попут радија Ехо Москве и листа Нова газета, престали су са радом, преноси Бета-АП.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.