Руски космонаути славе у свемиру заузимање Луганска
МОСКВА - Руски космонаути на Међународној свемирској станици данас су прославили то што су руске снаге ставиле под контролу Луганску област на истоку Украјине. Роскосмос, руска свемирска агенција, описала је заузимање области Луганска као „дан ослобођења” за прославу и на Земљи и у свемиру. Свемирска агенција објавила је слике космонаута Олега Артемјева, Дениса Матвејева и Сергеја Корсакова како се осмехују док држе заставе самопроглашене Луганске Народне Републике и Доњецке Народне Републике. „Ово је дуго очекивани дан на који су становници окупираних области Луганске области чекали осам година”, написао је Роскосмос на Телеграму. „Уверени смо да ће 3. јул 2022. заувек остати у историји (Луганске Народне) Републике”, истакли су они.
Русија је саопштила јуче да су руске и снаге ЛНР ставиле под пуну контролу регион Луганска након што су заузеле њен последњи велики град, Лисичанск.
Украјина, која је обећала да ће повратити изгубљену територију, саопштила је да су се њене трупе повукле са последњег преосталог бастиона у региону како би спасиле животе својих војника. Кијев је рекао да ће се своје трупе прегруписати како би се покренула контраофанзива уз помоћ западног оружја дугог домета.
Подели ову вест







Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.