Уторак, 06.12.2022. ✝ Верски календар € Курсна листа

Србија - Шведска 4:1, хет-трик Митровића и фантастична асистенција Влаховића, Лукић „поцепао“ мрежу

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Фудбалска репрезентација Србије победила је Шведску 4:1 у мечу 5. кола Лиге нација.

Норвешка је претходно поражена у Љубљани великим преокретом Словеније и иако је лидер Групе 4 Дивизије Б, Пиксијеви Орлови ће у мечу са Норвежанима у Ослу  27. септембра директно одлучивати о коначном пласману у групи, а Србији је за прво место неопходна победа против Халанда и дружине са севера Европе.

Селектор Србије Драган Стојковић Пикси одлучио се за састав са два нападача, па су утакмицу у тандему почели Душан Влаховић и Александар Митровић, иза којих је био капитен Душан Тадић

Србија: В. Милинковић-Савић - Машовић, С. Митровић, Бабић - Живковић, С. Милинковић-Савић, Лукић, Костић - Тадић - Влаховић, А. Митровић.

Шведска: Олсен - Линделоф, Хлен, Сундгрен - Аугустинсон, Кајусте, Сванберг, Клесон - Кулушевски, Гјукереш, Форсберг.

Србија је почела меч нападачки и имала прву озбиљну прилику у 14. минуту када је Тадић центрирао са леве стране, а у шеснаестерцу се нашао Живковић који је промашио шут искоса са шест метара.

Међутим, већ у следећем нападу, Шведска из своје прве прилике успева да постигне гол. Кулушевски је проиграто Класона, који је потом лобовао Вању Милинковић-Савића.

Александар Митровић је узвратио у 18. минуту и Србије је експресно анулирала предност Шведске. Живковић је центрирао са десне стране и нашао Митровића на другој стативи који се заградио у скоку и послао лопту главом у даљи угао голмана Олсена.

Влаховић је имао добру прилику у 22. минуту када је налетео на центаршут на другој стативи, али није успео да захвати лопту како је желео те је она завршила иза гола.

Андрија Живковић добија жути картон у 24. минуту.

Нова сјајна прилика за спрског нападача указала се већ у 32. минуту. Влаховић је тукао левом ногом са пет метар искоса с леве стране, али је Олсен одбранио. Лопта се одбила до Влаховића, а он је искоса додао Тадићу који је покушао коленом из петерца, али је ударац био преслаб и голман Шведске је лако ухватио лопту.

Александар Митровић је режирао потпуни преокрет голом у надокнади времена прбог дела сусрета. Тадић је извео корнер пред сам крај првог полувремена и пронашао Митровића који фантастичним скоком и ударцем главом даје гол и донопси предност Србији.

Душан Влаховић у 50. минуту, фантастичним додавањем кроз одбрану Шведске, проиграва Митровића који постиже свој хет-трик. После провере у ВАР соби, утврђено је да Митровић ипак није био у офсајду. Србија води 3:1.

Наставила је Србија са офанзивном игром и то је донело нову промену на семафору у 70. минуту када је Саша Лукић сјајним ударцем „поцепао“ мрежу Шведске и повећао предност Србије на 4:1.

Фантастични Александар Митровић напустио је терен у 72. минуту, а уместо њега у игру је ушао Урош Рачић, фудбалер Браге.

Нападач Фиорентине Јовић уписао је и 27. меч за национални тим, заменио је Душана Влаховића у 89. минуту.

Србија је и поред убедљивог вођства наставила са нападачком игром до краја самог меча, лаи већих прилика није било, па је меч мирно приведен крају и завршен резултатом 4:1.