Уторак, 06.12.2022. ✝ Верски календар € Курсна листа

Лига нација: Спектакл на "Вемблију", Италија победила Мађарску, Финска Црну Гору…

EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT

Узбудљиво фудбалско вече широм Европе у такмичењу по групама у Лиги нација.

Фудбалери Енглеске и Немачке одиграли су спектакуларан меч и ремизирали на Вемблију (3:3).

У сусрету без резултатског значаја у оквиру групе 3 А Лиге нација, велики ривали поделили су бодове. "Горди Албион" остао је последњи у групи са три бода, док су "панцери" задржали треће место са седам поена.

Енглези су губили 0:2, али су у размаку од само 11 минута преокренули резултат у своју користи. Ипак, гостима је бод донео Каи Хаверц. Након мирних, уводних двадесетак минута, прву шансу на мечу имао је Стерлинг, али је његов ударац зауставио Тер Штеген.

Немци су у 30. минуту тражили пенал, када је Тило Керер пао у противничком казненом простору, а најбољу прилику су имали у надокнади првог дела игре, када је Џошуа Кимих шутирао са дистанце поред гола.

Ако прво полувреме није било садржајно, друго је било чиста супротност томе.

Деловало је да ће Немци продужити агонију Енглеза, међутим, домаћи су успели да избегну пораз.

Први гол на сусрету пао је у 52. минуту из пенала, који је реализовао Илкан Гиндоан. Једанаестерац је начинио Мегвајер, срушивши Мусијалу.

Италија преко Мађарске прошла "групу смрти"

Фудбалери Италије савладали су као гости Мађарску у Будимпешти (2:0), у последњем колу групе 3 А Лиге нација.

Италијани су се придружили Хрватској и Холандији, а последњи учесник финалног турнира биће Португал или Шпанија.

Стрелци на Пушкаш арени били су Ђакомо Распадори у 27, односно Федерико Димарко у 52. минуту.

Изабраници Роберта Манчинија су одиграли једну зрелу партију, искористили највеће шансе и уз одличне одбране Ђанлуиђија Донаруме дошли до великог тријумфа.

Групну фазу су завршили са 11 бодова, једним више од Мађарске, која је била надомак чуда. Немци су трећи са шест, док је Енглеска последња са пет освојених бодова.

Као што се и очекивало, Италија је од самог старта имала контролу лопте, док су се домаћи определили за дефанзиван стил игре.

Црна Гора – Финска 0:2

Финска је у Подгорици савладала Црну Гору 2:0. “Соколи” су остали са играчем мање у 16. минуту због два жута картона Томашевића, “жртва” тактике био је Јоветић. Затим, повриједили су се Радуновић и Хакшабановић, а Финци преузели контролу и у другом полувремену ријешили меч…

Покушавала је Црна Гора у наставку, шансе су имали Ђурђевић, Цамај, Балић, али није дошао ни утјешни погодак.

На крају, седам бодова и треће мјесто за “соколе” – прву позицију у групи “Б3 освојила је Босна и Херцеговина, другу Финска, а последњу Румунија која се сели у Лигу “Ц”.

У оквиру Ц дивизије Лиге нација, групе 4, Грузија је потврдила свој пласман у виши ранг победом над Гибралтаром у гостима резултатом 2:1 (1:0).

У мечу без резултатског значаја, Бугарска је на стадиону "Тоше Проески" у Скопљу савладала Северну Македонију минималним резултатом – 1:0 (0:0).

Босна и Херцеговина, која је раније изборила пласман у А дивизију, поражена je у Румунији 4:1.