Расел на Интерлагосу остварио прву победу у Формули 1
Возач Мерцедеса Џорџ Расел победио је вечерас у трци Формуле 1 за Велику награду Сао Паола, и тако је дошао до првог тријумфа у шампионату.
Расел је после спринт трке победио и у главној трци на стази Интерлагос, а друго место припало је његовом тимском колеги Луису Хамилтону.
На победнички подијум попео се и Карлос Саинц из Ферарија, док је његов тимски колега Шарл Леклер завршио четврти.
Пети је кроз циљ прошао Фернандо Алонсо из Алпина, шести је завршио двоструки узастопни светски првак Макс Верстапен из Ред Була, док је други возач Ред Була Серхио Перес заузео седмо место.
Бодови су припали и Естебану Окону из Алпина, Валтери Ботасу из Алфа Ромеа и Ленсу Стролу из Астон Мартина, јавља Бета.
Верстапен је раније осигурао титулу и на водећем месту има 429 бодова, други је Леклер са 290 бодова, а исти учинак на трећем месту има Перес.
Последња трка у сезони вози се наредне недеље у Абу Дабију.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.