Понедељак, 30.01.2023. ✝ Верски календар € Курсна листа

Кошаркаши Србије после велике борбе савладали Турску

(Фото Танјуг/Милош Миливојевић)

Кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас у Београду селекцију Турске са 77:76 (24:21, 13:13, 17:20, 23:22), у квалификацијама за Светско првенство 2023. Србија је направила још један корак ка Светском првенству, сада има пет победа и три пораза и друга је на табели Групе I, док Турска има скор 3:5 и заузима четврто место.

Најефикаснији у тиму Србије био је Марко Гудурић са 18 поена, два поена мање је убацио Душан Ристић, Огњен Добрић је додао 11, Лука Митровић десет, а Владимир Лучић осам поена.

У редовима Турске најбољи је био Скоти Вилбекин са 22 поена, Онуралп Битим је постигао 18, а Кенан Сипахи 11 поена, јавља Бета.

Србија је меч у некадашњем Пиониру почела тројком Ристића, али је Турска одговорила серијом 7:0 и све до финиша прве четвртине чувала предност. После поена Гудурића и тројке Јарамаза, Србија је повела (21:17), а на први одмор отишла је са плус три (24:21).

Изабраници Светислава Пешића су током целе друге деонице имали предност, највећа је износила 37:29 на два минута пре краја полувремена, али је Турска до краја успела да приђе на три поена заостатка (37:34).

Турска је средином треће четвртине после тројке Битима повела (45:46), а у последњој деоници је све почело од нуле пошто су екипе у тај део игре ушле изједначене – 54:54.

Велика борба се водила у последњој деоници, екипе су се смењивале у вођству, а све је решено у последњем минуту. Поенима Гудурића, Србија је повела са 77:76, након чега су уследиле грешке на обе стране.

Митровић је у последњем нападу Србије изгубио лопту, да би на другој страни Лучић одиграо сјајну одбрану и спречио Вилбекина да погоди за победу Турске.

Србија ће у фебруару гостовати Грчкој и дочекати Велику Британију, док ће Турска угостити Летонију и гостовати Белгији.

Утакмица у хали „Александар Николић” почела је минутом ћутања због терористичког напада у Истанбулу у којем је погинуло шест особа.