Зекић: Нико из Раше Тудеј није контактирао РЕМ
Председница Савета Регулаторног тела за електронске медије (РЕМ) Оливера Зекић изјавила је данас да се Раша Тудеј није обратила РЕМ-у са захтевом за емитовање ТВ програма у Србији и да је време да се престане са свим спекулацијама о томе.
„То су медијска спекулације. Раша Тудеј јесте то навео (да се почетак емитовања телевизијског програма РТ на српском језику планира се до 2024. године), али ми до сада нисмо добили никакав захтев нити је ико из Раше Тудеј контактирао било кога службеника РЕМ-а. Никакве најаве и никакве што се тиче Раше Тудеј нисмо имали, каже Зекић за Танјуг наводећи да треба зауставити целу прашину дигнуту око тога и твитовима, попут објаве известиоца ЕП за Србију Владимира Билчика.
Зекић је то изјавила након састанка са министром за телекомуникације и информисање Михаилом Јовановићом и прокоментарисалa спекулације да ће Раша Тудеј добити националну фреквенцију, констатацијом да је то немогуће.
„То је апсолутно немогуће с обзиром да је нама конкурс у току за пету фреквенцију и завршава се ускоро. Једино што Раша Тудеј евентуално може је да захтева да добије дозволу за кабловско емитовање”, навела је Зекић.
Она је додала да ће о томе на основу елебората, уколико Раша Тудеј уопште буде конкурисала, расправљати Савет РЕМ-а и на основу елабората, уколико га буду предали, видети да ли испуњавају услове или их не испуњавају.
Портал раша тудеј на српском језику - РТ Балкан, почео је са радом јуче, а како је најављено у саопштењу РТ емитовање телевизијског програма на српском језику планира се до 2024. године.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.