ССП о девет година престоничке власти
Потписивање уговора о „Београду на води”, ноћно рушење у Савамали, полагање камена темељца за нови БАС 2018, који још није изграђен, или продавање карата за непостојећи метро... Ове замерке део су ретроспективе коју су сачинили представници Странке слободе и правде поводом деветогодишњицe откако је у новембру 2013. СНС уз помоћ СПС-а преузео Београд. Представници Градског одбора ССП-а јуче су годину по годину, од тог новембра до данас, „премотали филм” да би подсетили на неке од пројеката и потеза садашње власти који су, како су истакли, нанели штету и проблеме Београђанима.
Ана Гођевац, потпредседница Градског одбора ССП-а, подсетила је да је 2014. године овај режим почео да говори о метроу и да уместо да се данас возимо првом линијом метроа за коју су гласали и опозиција и власт још 2011, ми данас имамо само предузеће чији посао није јасан.
– У 2014. укинути су и бесплатни уџбеници за ђаке. У наредној години потписан је вероватно најштетнији уговор у историји Београда, онај за „Београд на води”, када је град поклонио највредније земљиште. Ни данас не знамо колико је заиста инвеститор уложио у тај део града – казала је Гођевчева напоменувши као лошу заоставштину из тог периода „бетонизацију” Београда за шта је као пример навела Цветни трг, лажне докторате и аферу „24 стана”.
Када је реч о 2016, Марко Димић, председник Извршног одбора ССП-а Београд, указао је да је у изборној ноћи априла те године суспендован правни поредак Србије ноћним рушењем у Савамали.
Мила Поповић, председница Градског одбора ССП-а, осврнула се на 2018. у којој је закатанчена Главна железничка станица, превртање коцака на Тргу републике…
– У наредној години продат је ПКБ, у коме смо 2012. имали 8.000 крава, а данас око 3.000, а сведоци смо недавне несташице млека. Грађани су били заробљени због реконструкције претенциозно названа четири булевара, у суштини једне улице, која је трајала више од 800 дана – нагласила је Поповићева.
Осврнули су се у ССП-у и на пандемијску 2020. коју су, како су истакли, обележиле лоше одлуке које су се тицале односа према пензионерима.
– У исто време људи блиски СНС-у несметано су шетали градом, правили бакљаде и вређали неистомишљенике. Остао је упамћен и пожар у Винчи који нису могли да угасе 17 дана, а памти се набавка аутобуса на гас, само што немамо гас, па су ти аутобуси и даље паркирани на ливади – навела је Tијана Шербула, потпредседница Градског одбора ССП-а.
Како је указала Поповићева, деветогодишња власт започета је са Весићем, а ретроспектива се завршава са Шапићем, чију смену је затражио део опозиције, укључујући ССП.
– Они су исти новчић са два различита лица. Ни Весић ни Шапић нису добре комшије. А када нисте добар комшија, не можете да водите ни стамбену заједницу, а камоли град. Шапић посебно, јер је ухваћен у кршењу закона. Крајње решење су само избори на којима ће се доказати да више Београђана жели да овим градом управљају добре комшије – закључила је Поповићева.
Подели ову вест


Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.