Понедељак, 06.02.2023. ✝ Верски календар € Курсна листа

Неки нови клинци газе без милости, Шпанија - Костарика 7:0

EPA-EFE/Noushad Thekkayil

Шпанија и Костарика играју меч првог кола групе Е на Светском првенству у Катару.

У редовима Шпанаца млади везиста Барселоне Гави је најмлађи дебитант у историји "Црвене фурије" на Мундијалу са 18 година и 110 дана. Он је надмашио Фабрегаса који је дебитовао са 19 година и једним месецом.

Претходно је у овој групи већ одиграна једна утакмица, а Јапан је после преокрета победио фаворизовану Немачку са 2:1.

Прво полувреме

Шпанци су крунисали теренску иницијативу већ у 11. минуту, а после комбинације у противничком шеснаестерцу Дани Олмо доводи свој тим у вођство. Шпанија Костарика 1:0.

Наставила је Шпанија са опсадом гола Костарике. У 21. минуту, Ђорди Алба проналази Асенсија који се из другог плана убацио у шеснаестерац и још једном савладао голмана Кејлора Наваса за вођство свог тима од 2:0.

Наставила се апсолутна доминација Шпаније, а у 31. минуту судија је свирао пенал за "црвену фурију". Феран Торес био је прецизтан са беле тачке. Великих 3:0 за Шпанце.

Прво полувреме завршено је управо резултатом 3:0, а стиче се утисак да је Костарика добро и прошла са "само три гола у мрежи, након фуриозног старта Шпанаца.

Друго полувреме

Шпанија је на почетку другог полувремена наставила офанзивно и већ у 54. минуту виђен је и четврти гол на мечу. Поново у мрежи Костарике. Феран Торес се изборио за лопту у шеснаестерцу Костарике, а затим иза позицију из које је поново послао лопту иза леђа голмана Наваса чиме се по други пут на овом Светском првенству уписао у листу стрелаца. Шпанија - Костарика 4:0

У 74. минуту Мората долази до лопте на левој страни и центрира са ивице шеснаестерца проналазећи Гавија који је био у налету. Млади нада шпанског фудбала хвата волеј и постиже изузетно атрактиван гол за 5:0.

Шпанија је у 88. минуту постигла и шести гол, а потом у 93. минуту и седми за једну од најубедљивијих победа у историји Светских првенстава. Стрелци су били резервиста Карлос Солер и Алваро Мората.

То је уједно био и коначан резултат утакмице Шпанија - Костарика 7:0.