Уторак, 06.12.2022. ✝ Верски календар € Курсна листа

Бразил прејак за Србију

(ЕПА ЕФЕ - Н-Х.)

ДОХА - Фудбалска репрезентација Србије поражена је вечерас од селекције Бразила 2:0 (0:0) у мечу првог кола групе Г на Светском првенству у Катару.

Оба гола за Бразил постигао је Ришарлисон у 62. и 73. минуту, а код оба поготка асистент је био Виницијус.

Бразил је боље ушао у меч, а већ у шестом минуту жути картон је зарадио Страхиња Павловић. Нејмар је у 10. минуту имао прву шансу на утакмици, али је одбрана Србије одлично интервенисала.

Само три минута касније Нејмар је покушао из корнера да изненади Вању Милинковић-Савића, али је голман Србије био сигуран. У 21. минуту покушали су Нејмар и Каземиро, али је Милинковић-Савић поново био сигуран.

(ЕПА ЕФЕ - Т.Б.)

Фудбалери Бразила су имали неколико опасних напада до краја првог полувремена, а Србија је једини ударац ка противничком голу упутила преко Филипа Младеновића у 37. минуту.

Рафиња је на старту другог полувремена имао велику шансу, а одлично је интервенисао српски голман. Немања Гудељ је у 50. минуту добио жути картон, пошто је оборио Нејмара на око 18 метара од гола.

Нејмар је извео слободан ударац, а живи зид је зауставио његов ударац. У 57. минуту уследила је двострука измена у репрезентацији Србије, пошто су Гудеља и Живковића заменили Иван Илић и Немања Радоњић.

Алекс Сандро је у 60. минуту погодио стативу, а фудбалери Бразила су два минута касније стигли до вођства. Виницијус је искоса са леве стране шутирао, Милинковић-Савић је одбранио, а на лопту је натрчао Ришарлисон и погодио мрежу српског тима, пренео је Танјуг.

(EPA-EFE/Tolga Bozoglu)

У 66. минуту Душан Влаховић и Дарко Лазовић су заменили Лукића и Младеновића. Наша селекција је у 70. минуту имала шансу после корнера, али је одлично интервенисала одбрана Бразила.

Србија је у 73. минуту примила други гол. Ришарлисон је акробатски постигао гол после асистенције Виницијуса. Бразилци су у наставку утакмице наставили са нападима, а у 82. минуту Каземиро је погодио пречку. До краја утакмице није било промене резултата.

(EPA-EFE/Ali Haider)

Швајцарска је раније данас у првом мечу групе Г победила Камерун 1:0.

Србија ће у другом колу групе Г 28. новембра од 11 сати играти са Камеруном, док ће се Бразил и Швајцарска састати од 17 часова.

Вучић: Изгубили, или победили, ми смо увек уз вас

Председник Србије Александар Вучић објавио је на Инстаграму да прати меч Светског првенства у Катару између Србије и Бразила.
„Идемооо, Србија!”, поручио је Вучић на Инстаграм налогу.
„Изгубили, или победили, ми смо увек уз вас. Ми смо увек уз нашу репрезентацију. Напред Србија!”, написао је председник.