Четвртак, 26.01.2023. ✝ Верски календар € Курсна листа

Реми без голова Енглеске и Америке

(Фото EPA-EFE/Mohamed Messara)

Фудбалери Енглеске и Сједињених Америчких Држава одиграли су вечерас у Дохи нерешено 0:0, у мечу другог кола Групе Б на Светском првенству.

У изједначеној игри Америка је упутила десет шутева ка голу противника, док су Енглези имали седам удараца ка голу.

Посед лопте је био скоро изједначен, за нијансу је лопта била више у поседу енглеских репрезентативаца.

Енглези су до прве прилике стигли у 10. минуту. Сака је вратио лопту на девет метара за Кејна, који је шутирао из прве, али је његов ударац изблокирао Зимерман.

Америкаци су узвратили у 26. минуту. Меккени је неометан шутирао са осам метара, али је лопта отишла високо преко гола.

У 26. минуту виђена је најбоља шанса. Кристијан Пулишић је шутирао искоса са ивице шеснаестерца, голман Енглеске је већ био савладан, али је лопта погодила пречку, јавља Бета.

У последњем минуту првог полувремена Мејсон Маунт је опробао ударац са око 17 метара, али је голман Америке Тарнер добро реаговао.

У наставку меча, Америка је имала више лопту у својим ногама, за 20 минута игре у наставку извела је шест удараца из угла, али није успела да створи озбиљнију шансу.

До краја меча, играло се без великог темпа, оба тима су играла без много ризика, и били су фокусирани на одбрану сопственог гола.

Енглеска је имала прилику за победу у трећем минуту заоставног времена, али је Хари Кејн главом шутирао поред гола.

Раније данас, у истој групи, Иран је победио Велс са 2:0.

Енглеска је прва у групи са четири бода, Иран други са три, Америка трећа са два, а Велс четврти са једним бодом.

У наредном колу Енглеска ће у уторак играти против Велса, док ће се Америка истог дана састати са Ираном.