Уторак, 31.01.2023. ✝ Верски календар € Курсна листа

Гана савладала Јужну Кореју у мечу пуном преокрета

(Фото EPA-EFE/Abir Sultan)

Фудбалери Гане победили су данас селекцију Јужне Кореје са 3:2, у утакмици другог кола Групе Х на Светском првенству у Катару.

Гана је на стадиону Едукејшн сити водила са 2:0, након што су голове постигли Мохамед Салису у 24. и Мохамед Кудус у 34. минуту.

Кореја је у наставку изједначила головима Чо Гју Сона у 58. и 61. минуту, док је Кудус другим голом на мечу у 68. минуту донео победу Гани.

Јужна Кореја је била боља у првих двадесетак минута меча, имала је лопту у свом поседу и нападала, али није успела да конкретније запрети, за разлику од Гане која је повела из првог ударца у оквир гола.

Џордан Ају је извео слободан ударац, а Салису се најбоље снашао у гужви пред голом Јужне Кореје и донео својој екипи вођство у 24. минуту.

Од тог тренутка се ситуација на терену потпуно променлила, Гана је преузела контролу и после десет минута је дуплирала вођство. Поново је Ају центрирао, а Кудус је главом послао лопту у мрежу Јужне Кореје, јавља Бета.

Друго полувреме донело је много боље издање Кореје, а азијска селекција до првог гола на турниру долази у 58. минуту.

Центаршут у казнени простор је послао Ли Кан Ин, а главом се у стрелце уписује Чо Гју Сон.

Азијска селекција је три минута касније дошла до изједначења, након што је други гол главом постигао Чо Гју Сон, а овога пута центаршут је упутио Ким Џин Су.

Гана се није предавала и у 68. минуту поново долази до вођства. Лопту је у шеснаестерац упутио Гидеон Менсах, њу промашује Ињаки Вилијамс, а она затим долази до Кудуса који је лако савладао корејског голмана.

Кореја је у 74. минуту запретила из слободног ударца који је извео Ли Кан Ин, али је голман Лоренс Ати-Зиџи одбранио његов шут и лопту послао у корнер.

Покушала је азијска репрезентација да дође до бода, али је голман Гане Ати Зиџи у наставку успео да сачува свој гол.

Од 20.00 у оквиру ове групе играју селекције Португалија и Уругваја.

Португалија са утакмицом мање има три бода, колико има и Гана, док су Кореја и Уругвај (утакмица мање) освојили један бод.

У последњем колу у петак од 16.00 се састају Јужна Кореја и Португалија, односно Гана и Уругвај.