Уторак, 07.02.2023. ✝ Верски календар € Курсна листа

Португалија сигурна против Уругваја за пласман у осмину финала

(Фото EPA-EFE/Noushad Thekkayil)

Фудбалска репрезентација Португалије пласирала се вечерас у осмину финала Светског првенства у Катару, пошто је у утакмици другог кола Групе Х победила Уругвај са 2:0.

На стадиону Лусаил двоструки стрелац био је Бруно Фернандес, који је постигао голове у 54. минуту и у трећем минуту надокнаде из једанаестерца.

Португал је од почетка утакмице имао иницијативу, покушао је прво Кристијано Роналдо па Жоао Феликс, али је најбоља шанса виђена у 32. минуту када је запретио Уругвај.

Родриго Бентанкур је после соло продора прошао Дијаса и Пепеа и изашао пред голмана Дијога Косту, који је зауставио шут.

До краја полувремена, пуног прекршаја и прекида није било прилика, па су екипе изједначене отишле на одмор.

У другом полувремену, у 52. минуту, у терен је утрчао мушкарац који је носио заставу дугиних боја, али га је обезбеђење брзо сустигло и отпратило са терена. Он је био обучен у плаву мајицу Супермена са натписом на грудима „Спасите Украјину”, а на леђима је била исписана порука „Поштовање Иранкама”, преноси Танјуг.

У 53. минуту Португал је био у шанси преко Феликса, који је шутирао поред гола. Минут касније Португал је повео голом Фернандеса. Он је упутио лопту ка голу, у скоку је био Кристијано Роналдо и мислило се да је он постигао гол. Неколико минута касније Фифа је навела да је гол ипак постигао Фернандес.

Уругвај је запретио у 58. минуту када је Дарвин Нуњес додао лопту до Единсона Каванија, али је он шутирао поред гола.

Уругвај је појачао нападе, у 75. минуту Максимилијано Гомес је погодио стативу, а три минута касније Луис Суарес шутирао је поред гола. Само минут касније нову шансу за Уругвај спречио је португалски голман, када је одбранио ударац Џорџијана де Араскете.

У 89. минуту руком у шеснаестерцу играо је Хосе Хименес, а после употребе ВАР технологије досуђен је једанаестерац за Португал. Пенал је искористио Фернандес, послао је голмана у супротну страну и обезбедио свом тиму победу и пролаз у осмину финала, коло пре краја групне фазе.

Португал је први у Групи Х са свих шест бодова, Гана има три бода, а Јужна Кореја и Уругвај по бод.

У последњем трећем колу у петак од 16 часова играју Јужна Кореја – Португалија и Гана – Уругвај.