Ускоро ће бити могуће телефонирање током лета
У Европској унији путници ће од идуће године током лета моћи да користе мобилне телефоне. Европска комисија одлучила је да авиокомпаније могу понудити 5Г технологију у авионима, уз спорију употребу мобилних података.
То значи да путници током лета више неће морати да подешавају своје телефоне на „режим летења” и моћи ће да телефонирају и користе апликације. Чланице ЕУ имају рок до 30. јуна идеуће године да учине доступном 5Г мрежу.
Тиери Бретон, повереник ЕУ за унутарње тржиште, рекао је да ће овај план „људима омогућити иновативне услуге” и помоћи европским компанијама да економски расту.
„Небо више није граница када су у питању могућности које нуди супербрза повезивост великог капацитета”, преноси Би-Би-Си.
Подели ову вест



Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.