Понедељак, 30.01.2023. ✝ Верски календар € Курсна листа

Дебакл немоћних Швајцараца, 6:1 за разигране Португалце

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

У последњем мечу осмине финала од 20 часова састајли су се Португал и Швајцарска а победник иде на мегдан Мароку који је направио сензацију елиминацијом Шпаније.

Роналдо није почио утакмицу., ушао је тек у 72. минуту.

Рамос у 18. минуту даје гол за вођство свог тима. Пепе у 32. минуту постиже гол за 2:0.

Рамос у 50 минуту постиже трећи гол из гужве у шеснаестерцу.- Швајцарци се бране али су и немоћни пред налетима противника. Три минута касније и четврти, смањујуу Швајцарци .али хладан туш, примају пети у 62. минуту. И у последљем 90. минути, голом Португалци показују колико су бољи.

Разлика у квалитету тимова је била очигледна и то је пресудило.

Португалу је ово осмо учешће на Мундијалима, а највећи успех остварили су далеке 1966, када су били трећи. Селектор Фернандо Сантош на располагању има скуп светских звезда предвођене Кристијаном Роналдом.

Швајцарској је ово 12. учешће на Светским првенсвима, а највећи успех остварили су далеке 1934, 1938, 1954, када су били актери четвртфинала. Селектор Мурат Јакин направио је спој младости и искуства, који се показао као успешан у групној фази где су иза себе оставили Камерун и Србију.

Португал: Коста - Дало, Пепе, Диас, Гереиро - Карваљо, Отавио, Фернандеш - Силва, Рамос, Феликс

Швајцарска: Зомер - Фернандес, Аканџи, Шер, Родригез - Џака, Фројлер - Варгас, Соу - Шаћири - Емболо