Положај жена у проституцији
Универзитет у Новом Саду (УНС) поново је дао подршку кампањи „16 дана активизма против насиља према женама”, организовањем промоције књиге „Жене у проституцији у Републици Србији”, ауторке др Драгане Пејовић, у згради Ректората. Поменуто дело проблематизује положај жена које се баве проституцијом у нашој земљи. Ауторка проституцију истражује из родне перспективе јер се она сматра женском професијом. Зато посебну пажњу посвећује узроцима који утичу на жену да одабере проституцију за професију. Уласком у проституцију жена стиче идентитет који у свим областима обележава њен живот. Ауторкин фокус је на правном аспекту положаја жена у проституцији јер је та професија законом регулисана као прекршај против јавног реда и мира. Пејовићева правни положај жена у проституцији у Србији истражује у светлу законског решења, као и кроз поступање припадника полиције и судова према припадницама нежнијег пола које се баве проституцијом.

Разговор је модерирала је др Гордана Лалић-Крстин, доцент на Филозофском факултету и в.д. секретарке Одбора за родну равноправност УНС-а, а сем ауторке о књизи је говорила и Даринка Провчи, адвокат.
Кампања „16 дана активизма против насиља према женама” има глобални карактер и спроводи се у више од сто држава света. Њено обележавање на Универзитету у Новом Саду реализују у оквиру пројекта УНИГЕМ, који координара ТПО фондација у Сарајеву, ради превенције и борбе против родно заснованог насиља, дискриминације и сексуалног узнемиравања, као и осигурања интегритета и квалитета у високом образовању. У оквиру ње већ су на универзитету организовани предавање и трибина, а серијал скупова ће зокружити 8. децембра радионицом „Мушкарци против насиља према женама” коју ће водити Милош Ђајић из организације „Не посматрај. Реагуј!”.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.