Поднети захтеве за озакоњење нелегалних висећих мостова
Пошто већина висећих мостова у Србији нема грађевинске дозволе или се не зна ко је власник, Министарство грађевинарства, саобраћај и инфраструктуре је дало инструкције како да се што пре отклоне неправилности. Потребно је да власници висећих мостова у јавној својини утврде стање и пријаве, а потом ће надлежне инспекције донети решења из својих надлежности.За све висеће мостове за које не постоје грађевинске дозволе треба поднети захтеве за озакоњење. Рок за озакоњење је 15 дана и то мора да се реши по хитном поступку, инструкција је Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, коју је данас потписао министар Горан Весић потписао.
Власници оштећених мостова у року од 15 дана треба да поднесу захтев за реконструкцију. За мостове за које се не зна чији су сматраће се да су у власништву локалне самоуправе.
Од 145 локалних самоуправа 19 није доставило никакве информације о висећим мостовима на својој територији. На основу података достављених ресорном министарству установљено је да на подручју 126 локалних самоуправа постоји 66 мостова.Од тога је 11 у добром стању, 46 је за обнову, а девет за рушење.
Подели ову вест

Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.